banner269
Öne Çıkanlar Berlin Türkiye Almanya terör FETÖ Thomas Specht

Macaristan'da ilk defa bir Türk'e akademik profesörlük ünvanı verildi

Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz'a, Tomori Pál Főiskola Üniversitesi tarafından Akademik Profesörlük Ünvanı Takdim edildi.

banner197
Macaristan'da ilk defa bir Türk'e akademik profesörlük ünvanı verildi

Macaristan'da ilk defa bir Türk'e akademik profesörlük ünvanı verildi

Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz'a, Tomori Pál Főiskola Üniversitesi tarafından Akademik Profesörlük Ünvanı Takdim edildi.

22 yıldır Türk ve Macar işbirliği, uluslararası ilişkilere özellikle de dost ve kardeş millet Macarlarla, Türkiye'de ve Macaristan'da birçok projeye birlikte başarıyla imza atan Osman Şahbaz'a akademik profesörlük verildi.

Düzenlenen törende konuşan Osman Şahbaz ''Tomori Pál Főiskola Üniversitesi tarafından şahsıma takdim edilen bu onurlu ödüle layık görülmenin mutluluk ve heyecanı içinde olduğunu belirtmeliyim. İnsanlığın ortak değerleri olan bilim, sanat, spor,müzik, sevgi ve hoşgörünün sınırları yoktur. Bu değerleri sınırlandırmaya kalkmak evrenin kanununa aykırıdır. Son 25 yıldır evrensel değerlerin milletlerarası etkileşimi konusunda uğraş veriyorum. Devletlerin farklılıkları, uluslararası ilişkilerin zenginliğidir. Milletlerarası ilişkileri, diplomatik ilişkilerin ötesinde, ana temelini halklar arası ilişkilerin ve ekonomik işbirliklerinin oluşturduğuna inanmaktayım.'' ifadelerini kullandı.Macaristan ve Türkiye'de her daim değerli dostlarının desteğini yanında hissettiğine değinen Şahbaz, ''Türk ve Macar Devletinin ve Büyükelçilerinin, TÜMİŞAD üyelerinin ve özellikle de fedakar ailemin, kardeşlerimin çok özel yerleri var. Hep birlikte bugüne adım adım sabırla çalışarak ulaştık. Bu onur şimdiye kadar ki çalışmalarımıza bir teşekkür mahiyetindedir. Marifet iltifata tabidir. Bugün Tomori Pál Főiskola Üniversitei Rektörü ve Senatosunca şahsıma takdim edilen ''Uluslar Arası Akademik Profesörlük'' ünvanı üzerimdeki sorumlulukları daha da artırmıştır. Akademik Profesörlük diplomasını ömür boyu saklayacağım. Çocuklarıma bırakacağım önemli bir miras olacaktır.'' dedi.

Üniversitelerin, bilim, kültür, sanat, fikir ve düşünsel alanda başarı sağlamış, ülke kalkınmasına, önemli katkıda bulunmuş kişilere Akademik Profesörlük verdiğini ve bu onur ve takdir anlamı taşıyan Akademik Profesörlük ünvanı onayını veren Tomori Pál Főiskola Üniversite rektörüne, senatosuna içtenlikle teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.Rektör Dr.Meszlényi Rózsa, Konsolos Osman Şahbaz'ın konuşmasının ardından Akademik Profesörlük beratını takdim etti.

Törene Üniversite Rektörü Dr.Meszlényi Rózsa, Macaristan Ulusal Meclisi Milletvekili Szabolcs Attila, Kalocsa Belediye Başkanı Dr.Bálint József, TC. Budapeşte Büyükelçiliği 1. Katibi Metin Güler, Budapeşte 22. Bölge Emniyet Müdürü Dr. Bató András, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç.Dr. Falus Orsolya, Üniversite hocaları, öğrenciler, sanatçılar, Türk ve Macar işadamları katıldı.

Tören sonrasında misafirlere açık büfe kokteyl ve ikramlarda bulunuldu.ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yasemin Konyalı 4 yıl önce

macaristan'daki akademik başarıyı kutluyorum.

ayakta alkışlıyorum.

saygılar,

yasemin konyalı, üsküp

Avatar
Meral Ersener 4 yıl önce

konsolos osman şahbaz beyefendi sizi yürekten kutluyorum.

ülkemizi taa macaristan'da üst sevyede temsil ettiğiniz için sizinle gurur duyuyoruz.

dr. meral ersener, izmir

Avatar
Tülay Akıncı 4 yıl önce

macaristan'da bu başarı hepimizin göğsünü kabarttı.

tebrik ederiz osman şahbaz bey.

tülay akıncı

Avatar
Nuran Erkişi 4 yıl önce

osman bey; haberi gıpta ederek okudum.

sizinle gurur duyuyoruz.

berlin'den yürek dolusu sevgiler,

nuran erkişi

Avatar
Erdoğan Ersönmez 4 yıl önce

Saygıdeğer Osman Şahbaz Beyefendi,

Başarılarınızı yakından takip ve takdir ediyorum. Haberler için de ha-ber.com'a cok tesekkür ederim.
Son dönem şahsınızı hedef alan birtakım söylentilerden esef duydum.
Söylentilerin asılsız çıkmasına da çok sevindim. Meyve veren ağaç taşlanır misali.
Yaptığınız güzel, başarılı, Türk diasporasını topralayıcı çalışmalar, paylaşımlarınız bizlere büyük destek sağlamakta ve yol göstermektedir. Asil ve onurlu duruşunuz içlerinde fesat tohumu biriktirenleri elbet layık oldukları seviyeye düşürecektir.
Seçkin, şahsiyetli ve onurlu kişiliğinizle her zaman ki takdire şayan, tarafsız ve birleştirici çabalarınız inanin ki bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.Sizi seviyoruz. Başarınız için hep dua ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.
Erdoğan Ersönmez

Avatar
Yusuf Lami Kırılmaz 4 yıl önce

tebrikller,

macarlarıda atrıca kutlaın, çok doğru kişiyi tercih etmişler

y. lami kırılmaz

Avatar
Hatice Vardan 4 yıl önce

ne güzel bir haber, macaristan'dan.

teşekkürler,

hatice vardan

Avatar
Şule Karınca 4 yıl önce

Merhabalar Değerli Osman Ağabey'im;

Birçok başarılarınıza bir yenisini daha katılmış.
Bu yeni Ünvanınızın Hayırlı olması dileğiyle.
Tebrik Eder ve başarılarınızın devamını dilerim.

Saygılarımla

Şule Karınca

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir