Macaristan TİKA'ya Yeni Koordinatör

Macaristan Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA’ya Ayşe Saraç atandı.

Macaristan TİKA'ya Yeni Koordinatör

2014 Mayıs ayından bu yana başarılı çalışmalara imza atan TİKA Macaristan Koordinatörlüğü'ne yeni atanan Ayşe Saraç'a Türk Macar İş adamları Derneği (TÜMİŞAD) yönetimi hoş geldin, hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.


 
Macaristan'da başarılı çalışmalar yapan TİKA'yı büyük bir mutlulukla takip ediyoruz
 
Ziyarette Türk Macar İş adamları Derneği Başkanı ve Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz,'' Yeni atanmış olduğunuz Macaristan TİKA Koordinatörlüğü göreviniz hayırlı olsun, tebrik ediyoruz. Çok özel, bereket ve yardımlaşma zaman dilimi olan mübarek Kurban Bayramı arifesinde sizi Budapeşte'de yeni görev ofisinizde ziyaret ediyoruz. Gelecek Kurban Bayramınız şimdiden mübarek olsun.

2014 Yılından bu yana dost ülke Macaristan ve Türkiye arasında var olan kadim kültürel ilişkilerimizin güçlenmesi adına TİKA olarak yaptığınız çalışmaları büyük bir memnuniyetle gözlemliyor ve teşekkür ediyoruz. Şimdiye kadar başarılı çalışmalara imza atan Havva Pınar Özcan Küçükçavuş ve Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak'tan sonra sizde var olan çıtayı daha yukarılara çıkaracağınıza inanıyoruz. Macaristan'da hasbi ve başarılı çalışmalar yapan TİKA'yı büyük bir mutlulukla takip ediyoruz'' dedi


 
TİKA olarak klasik bir bürokrasi gibi çalışmıyoruz
 

Macaristan TİKA Program Koordinatörlüğü ‘ne yeni atanan Ayşe Saraç ise, ''Türk Macar İş adamları Derneği yönetimini Budapeşte TİKA Koordinatörlük merkezimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Bizler sizlerle birlikte güçlüyüz. Benden önceki başarılı çalışmaları daha yukarılara taşımak için buradayım. Macaristan'da mevcut olan güzel çalışmalara bir tuğlada biz koyarsak kendimizi bahtiyar hissederiz. Ayrı coğrafyalarda aynı imzayı atıyoruz. Dünyanın her yerine uzanıp nerede dertli varsa Türkiye olarak oraya gidip az veya çok yardımda bulunuyoruz.Bu anlamda sorumluluğumuzda bulunan halen devam etmekte olan çalışmaları fedakârca gayretle sürdüreceğiz. Bu yıl içerisinde restorasyonu tamamlanan Gül Baba Türbesinin açılışını planlıyoruz. Sizlerin ve Türk Macar İş adamları Derneğimizin tecrübelerinden faydalanmak isteriz. TİKA olarak klasik bir bürokrasi gibi çalışmıyoruz. 1992 Yılında kurulan TİKA'mızın 58 ülkede 60 ofisimiz ve 150'den fazla ülkede çalışmalarımız var. Birçok projemiz ses getiriyor.'' dedi.
 
Ayşe Saraç, TİKA Ankara merkezde 14 yıldır uluslararası ikili anlaşmalar ve çok taraflı çalışmalar dairesinde çalıştıktan sonra şimdi de Macaristan'da hizmet için bulunuyor.
TÜMİŞAD Başkanı Osman Şahbaz ''Kaposvári Egyetem Iszlám Tudományok Kutatóintézete'' kitapçığını Ayşe Saraç'a armağan etti.


 
Ziyarette TÜMİŞAD Başkan Yardımcısı Emin Altaç ve Yönetim Kurulu Üyesi Mete Atuğ'da hazır bulundu.
 
150 yıl Osmanlı hakimiyeti altında olan coğrafya ile ilgili beyin fırtınası estirilip hasbihal edildikten sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çekilerek TÜMİŞAD heyeti TİKA ofisinden ayrıldı.
 
ha-ber.com
 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 23:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Koca
Mehmet Koca - 9 ay Önce

Çalışan Türkiye ve dinamik bir TİKA ,
Tüm personeli kutluyorum.
M, koca

Recep Arifi
Recep Arifi - 9 ay Önce

Bizim burada Makedonya’da da TİKA’mız çok gayretli çalışıyor, aynı Macaristan’daki gibi.
Teşekkür ediyorum.
R. Arifi

Ayşe Erdem
Ayşe Erdem - 9 ay Önce

Başarılar dilerim.
A. Erdem

Hasan Ferhat
Hasan Ferhat - 9 ay Önce

TİKA’yı ve Konsolosu kutluyorum.
Sevgi ile,
Hasan Ferhat

Figen Erteşit
Figen Erteşit - 9 ay Önce

Macaristan’da Türk, Turan ve Müslümanlar harikalar...
Tebrikler.
Figen Erteşit

Nurşan Nedimi
Nurşan Nedimi - 9 ay Önce

Övünç kaynağımız Tika’yı kutluyorum.
Sayın Konsolosumuzu da saygı ile selamlıyorum.

Nurşan Nedimi / Üsküp

Hasan Polat
Hasan Polat - 9 ay Önce

Avrupa’da da varmı imiş TİKA ?!
Şaşırdım,
Macaristan’da birçok ortak tarihimiz bulunuyor.
Tika’nın AB’de oluşu mutluluk verici.
Konsolosumuzu da kutlarım.
Saygı ile,

Hasan Polat

Sevda Gölbaşı
Sevda Gölbaşı - 6 ay Önce

Konsolosu ve Ayşe Saraç hanımefendiyi kalpten kutluyorum. Her iki kıymetli insana gelecekte daha büyük ve etkili görevler verileceğine yürekten inanıyorum.
Fellik fellik gezen ve dolaşan bürokratlara o kadar çok ihtiyacımız var ki; odasına kapanan Büyükelçilerden bıktık artık.
Sevda Gölbaşı / Bern


SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321