Macaristan ile ilişkiler ilerliyor

Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Türk Macar İş adamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı Osman Şahbaz ile yemekli toplantıda görüştü.

Macaristan ile ilişkiler ilerliyor

Macaristan ile ilişkiler ilerliyor

Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Türk Macar İş adamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı Osman Şahbaz ile yemekli toplantıda görüştü.

Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Türk Macar İş adamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı ve Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ile görüştü.

Macaristan’ın Székesfehérvár iline bağlı Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos, '' Türkiye ve Kavaklı ile 13 yıldır ilişkimiz sürmekte ve bu iş birliğimizin yegâne mimarı ve destekleyicisi değerli dostum Konsolos Osman Şahbaz ile güçlü bir şekilde sürdürmekteyiz. Geçen yıl Belediyemiz tarafından verilen madalya takdir nişanı ve fahri hemşerilik ödülünü gayretli çalışmaları ve şehrimize katkılarından dolayı Konsolos Osman Şahbaz'a vermiştik. Kendisine şehrimiz adına teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Her şeyin ötesinde bizler dostluğu, kardeşliği önemsiyor ve önceliyoruz. 2018 Yılının başında siz değerli dostlarımla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum''Őrtorony Kula Kulesi Türk festivali düzenleyeceğiz

Szabadbattyán kentimize komşu Úrhida, Kőszárhegy, Sárkeszi, Nádasdladány kentlerimizde Organize Sanayi Bölgelerinde ileri teknoloji ile üretim yapan Çin, Japon ve Macar yatırımcı fabrikalarına yakın bir zamanda birlikte ziyaret edelim. Organize Sanayi Bölgelerimizin cazip yatırım fırsatlarını yerinde görelim. Bölgemize Türk yatırımcılarını davet ediyorum. Her türlü kolaylık ve desteği vermeye hazırız. İkili kültürel ve sosyal ilişkilerimiz yüksek seviyede devam etmektedir. Ekonomi ve ticaretle de bu iş birliğimizi genişletmeliyiz. Bölgemizde sanayi, tarım, turizm, hayvancılık ve seracılık konusunda geniş yatırım imkanları bulunmaktadır. Macaristan'a yatırım yapanlar hep kazandı. Bu yıl haziran ayında Kula Kulesi Türk festivali düzenleyeceğiz sizleri de davet ediyorum.Bu Yıl Türkiye'ye Gideceğiz

Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA ve Budapeşte Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile ortak birçok çalışmayı da birlikte yürütüyoruz. Kavaklı Belediye Başkanı dostum Gürel Koşdemir'in davetini kabul edip bu yıl Haziran ayında Türkiye'ye gideceğim'' dedi.Bu ilişkileri dostluk ve kardeşlik boyutunda daha ileriye hep birlikte taşıyacağız

Başkan Osman Şahbaz ise” Bugün Szabadbattyan Belediye Başkanı değerli dostum Polyák István Vilmos ve heyeti ile öğle yemeğinde bir arada olup birçok konuyu mütalaa ettik. Bu yıl Trakya Bölgemizin örnek kenti Kavaklı'ya gideceğinize ayrıca memnun oldum. Türkiye ile Szabadbattyán arasında oluşan ticari ve sosyal işbirliğine her daim sizlerle birlikte destek vermeye devam edeceğiz. Gelişen bu ilişkilere her daim katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ilişkileri dostluk ve kardeşlik boyutunda daha ileriye hep birlikte taşıyacağız '' dedi.

Öğlen saatlerinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya katılanlar arasında Úrhida Belediye Başkanı Bognár József, Szabadbattyán Belediye Başkan Yardımcısı Borsó Pál, Meclis Üyeleri Dabóczy László, Balázs László, Anadolu Ajansı Macaristan Temsilcisi Mehmet Yılmaz, TÜMİŞAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emin Altaç, Yönetim Kurulu Üyeleri Şeref Şavlı, Mehmet Abdikoğlu ve iş adamları yer aldı.

Toplantı sonrasında Belediye Başkanı Polyák István Vilmos Kula Kulesi plaketi ve şehrin bayrağını hediye etti. Konsolos Osman Şahbaz'da Türk işi İznik çini tabak ve Macaristan'ı da konu alan Mimar ve Mühendis Dergisi'nin 97. sayısını hediye etti. Heyet yemek sonrasında Szabadbattyan'a girmek üzere Budapeşte'den ayrıldı.ha-ber.com/Budapeşte

 
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğçe Berrin Molu
Tuğçe Berrin Molu - 1 yıl Önce

Bizde bu Türk Festivaline gelmek isteriz sayın Konsolos Osman Şahbaz Bey,
Gelsek konaklayacağımız bir yer bulabilir miyiz?
Ve yardımcı olurusunuz?
Şimdiden teşekkürler

Tuğçe Berrin Molu / Bursa

Hasan A. Kısa
Hasan A. Kısa - 1 yıl Önce

Dost Macarlarla İlişkilerimizin güçlendiren herkese teşekkür ederim.

Dr. Hasan Ali Kısa

Rıdvan Dilsiz
Rıdvan Dilsiz - 1 yıl Önce

Sizleri kutlarım,
Tokat’tan saygılar
R. Dilsiz

Canan Saka
Canan Saka - 1 yıl Önce

Bu işbirliğine katkı sunan değerli konsolos Osman ŞAHBAZ beye gönülden teşekkür ederiz.Bizlerde Budapeste'ye gelmeyi ve sizinle görüşmeyi çok isteriz.

Sevgiler
Dr. Canan Saka

Didem Çisil Naz
Didem Çisil Naz - 1 yıl Önce

Sizleri kalpten kutluyorum.
Sevgiler,
Didem Ç. Naz

Tuğçe Gün
Tuğçe Gün - 1 yıl Önce

Bu güzelliğin sürmesi dilimiyle, sevgiler,
Tuğçe Gün

SIRADAKİ HABER