banner269
Öne Çıkanlar Almanya Berlin PKK ABD Istanbul Türkiye

Macaristan'da 15 Temmuz konuşuldu

TİKA Macaristan Koordinatörlüğünün desteği ile Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Tomori Pál Főiskola Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen ''İki Olay, İki Millet, İki Kahramanlık, 1956-2016 Macar ve Türk Halklarının Direnci'' konulu konferansın açılışını Tomori Pál Főiskola Yüksekokulu Rektörü Prof. Dr. Meszlényi Rózsa ve T.C. Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı yaptı. 

banner197
Macaristan'da 15 Temmuz konuşuldu
Macaristan'da 15 Temmuz konuşuldu

TİKA Macaristan Koordinatörlüğünün desteği ile Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Tomori Pál Főiskola Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen ''İki Olay, İki Millet, İki Kahramanlık, 1956-2016 Macar ve Türk Halklarının Direnci'' konulu konferansın açılışını Tomori Pál Főiskola Yüksekokulu Rektörü Prof. Dr. Meszlényi Rózsa ve T.C. Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı yaptı. 

Türk ve Macar konuşmacılar, TBMM Milli Saraylar Başkan Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Erbay, Sosyolog yazar Erol Erdoğan, Tarihçi Türkolog Doç. Dr. Eva Csaki, bazı yönleriyle birbirine benzeyen 1956 Macaristan ve 2016 Türkiye darbelerini kıyaslama yaparak anlattılar. 1956 Yılında Macaristan'ın Sovyet darbesi karşısında yenildiği, 2016 yılında Türk milletinin ise, bir takım asker kılığına girmiş hainlere karşı başarılı olduğunu vurguladılar. Konuşmalar sonrasında bir açıklama yapan Türk Macar İş adamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz şunları ifade etti;

TÜMİŞAD Başkanı Osman Şahbaz ''Darbeye Karşıyız, Büyük ve Güçlü Türkiye’den Yanayız''

15 Temmuz Darbe Girişiminin yıl dönümü sebebi ile TÜMİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Şahbaz, ''Darbenin mağduru millettir'' dedi.Türk Macar İş adamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı ve DEİK Türkiye Macaristan İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Osman Şahbaz, 15 Temmuz 2016 Darbe Girişiminin yıl dönümü sebebi ile 2015 yılında şahsıma Akademik Fahri Profesörlük ünvanlı tevdi edildiği Macaristan'ın Başkenti Budapeşte 
 Tomori Pál Főiskola Yüksekokulu'ndan güçlü bir sesle haykırıyoruz ki; 

''Darbeye karşıyız, büyük ve güçlü Türkiye’den yanayız''
Başkan Osman Şahbaz açıklamasına, darbe girişiminin milli benliğini kaybetmiş terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen ve Milli benliğini kaybetmiş, gözü dönmüş terör örgütü mensupları; ülkemizin korunması için ordumuza tahsis edilen silah ve araçlarla; 249 insanı şehit edip, 2193 insanımızı yaralamışlardır. 

300 milyar TL’den fazla devletimiz zarara uğratılmıştır. Cumhurbaşkanımıza ve ailesine karşı suikast girişiminde bulunulmuş, bazı devlet yöneticilerimiz kaçırılmış, bazıları da tutsak edilmiştir. Tarihimizde ilk defa Millet Meclisimiz, Cumhurbaşkanlığımız, Genel Kurmay Başkanlığımız ve polis merkezlerimiz bombalanmıştır. 

İçimizdeki hain teröristler, uluslararası güçlerin güdümünde, savaş uçakları, helikopterler ve tanklarla millete ve devletin kurumlarına saldırmışlar, devletimizi yıkmaya çalışmışlardır. 

15 Temmuz gecesi yapılan, sinsi ve alçak saldırıyı bir kez daha Budapeşte'den nefretle lanetliyoruz.

Bu kalkışmanın içinde yer alan; katil, azgın, sapkın ve satılmış güruhun yargı önünde en ağır şekilde biran evvel cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“15 Temmuz düşmanların ikiyüzlülüğünü ve Türkiye'ye karşı oluşumun varlığını bir kez daha ortaya koymuştur”Darbenin Mağduru Millettir, Adaleti İstismar İhanettir
Seçimle işbaşına gelmiş meşru idareyi yıkarak yerine dış güdümlü vesayet rejimi getirme teşebbüsüne karşı milletin canını siper ettiğini ifade eden Şahbaz,
“Seçimle işbaşına gelmiş meşru idareyi yıkarak yerine dış güdümlü vesayet sistemini getirme teşebbüsüne karşı canını siper eden bu millet, 16 Temmuz sabahı, ''Yeni Türkiye’nin temelini atmıştır. 15 Temmuz düşmanların ikiyüzlülüğünü ve Türkiye'ye karşı oluşumun varlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Yıllardır bizlere hak-hukuk- adalet, insan hakları edebiyatı yapanlar, savundukları değerleri çiğneyerek Mısır’da olduğu gibi; 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde de seçilmiş hükümetin yanında olmak yerine, darbecilerin yanında yer almışlardır. Türkiye düşmanlığı zihniyetiyle tarihi hesap peşinde olduklarını ve ülkemizin zayıflamasını, parçalanmasını istediklerini açıkça göstermişlerdir. Devletimiz darbecilerle hesaplaşmaktadır. Suç işleyenler, katliam yapanlar ve suça bulaşanlar yargı önündedirler. Her suçlu mutlaka yargı önünde hesap vermelidir. Cumhurbaşkanımızın öncülüğündeki çalışmalarla, başta yargı ve güvenlik güçlerimiz olmak üzere; tüm devlet organlarına teşekkür ediyoruz. Milletimizin moral ve motivasyonu yüksektir. Her türlü zorluğu yenecek güçtedir. Darbenin mağduru millettir. Herkesin hukuku ve hukukun üstünlüğü ilkesi daima korunmalı bunun için gerekli tedbirler alınmalıdır. ''Kontrollü darbe'', ''Darbe mağdurları var'', ''Basın Susturuluyor'' denilerek, darbeyi ve darbecileri gizlemek isteyenler ihanet içindedirler'' diye konuştu.

“Din, milletimize devlet tarafından doğru öğretilmelidir”
Din ve inanç istismarının önlenmesi için dinin millete devlet tarafından doğru öğretilmesi gerektiğini belirten Başkan Osman Şahbaz, “Anadolu coğrafyası binlerce yıl İslam kültürü ile yoğrulmuştur. İslam bu toplumun anayasasıdır, birleştirici harcıdır. Terör örgütleri, uluslararası güçler tarafından İslam dünyasına sinsice musallat edilmişlerdir. İslam’a karşı İslam, Müslümana karşı Müslüman projeleri ile İslam dünyası ve ülkemiz terör örgütlerinin saldırı alanı haline getirilmek istenmektedir. Terör insanlık suçudur. Din için darbe, din için terör olamaz. Din, milletimize devlet tarafından doğru öğretilmelidir. Din ve inanç istismarının önlenmesi için başta T.C. Millî Eğitim Bakanlığımızı, T.C. Diyanet İşleri Başkanlığımızı, üniversitelerimizi ve eğitim kurumlarımızı duyarlı olmaya ve sorumluluklarını yerine getirmeye mecburdur. 15 Temmuz 2016 Yeni Güçlü Türkiye’nin kilometre taşıdır. Türkiye, bölgesinde ve dünyada güçlü bir ülke olarak yer alacaktır. Ülkemiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile milli birlik ve beraberliğini sağlayan, istikrar içinde ekonomisini büyüten, mazlum halkların yanında yer alan, lider ülke olarak dünya barışına katkı sağlamaya devam edecektir” dedi.

Ayrıca bugün bizlere bu imkânı sunan Tomori Pál Főiskola Yüksekokulumuzun değerli Rektörü Prof. Dr. Meszlényi Rózsa hanıma çok teşekkür ediyorum. Türk ve Macar milletlerine barış dolu gelecek diliyorum, dedi.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Murat Koç 10 ay önce

Osman Şahbaz Bey; ağzınıza sağlık tüm söylediklerinizin harfiyen katılıyorum. Saygılar
Murat Koç

Avatar
Hasan Kuru 10 ay önce

harika, tebrikler,

Tümüne bizde katılıyoruz , degerli Osman Şahbaz Beyefendi,

Yüreğinize sağlık, teşekkür ederiz.

Hasan Kuru

Avatar
Doç. Dr. Sibel Atsız 10 ay önce

Yürekten kutluyorum değerli Başkan Osman Şahbaz bey, tüm söylediklerinize yürekten katılıyorum.
Sevgiler,

Doç. Dr. Sibel Atsız / Denizli

Avatar
Demet Selin Maya 10 ay önce

Değerli Başkan Sayın Osman Şahbaz Bey sizi gönülden tebrik ederim ve teşekkürler.

Demet S. Maya

Avatar
Hüseyin Batı 10 ay önce

Değerli Başkan Osman Şahbaz Bey sizi kalpten kutlarım, tüm bu söylediklerinize yürekten katılıyorum.
Saygılar, teşekkürler.

Hüseyin Batı

Avatar
Rıza Alkoç 10 ay önce

Sayın osman Şahbaz; bizlerin düşünce ve hayallerimizi ifade etmişsiniz, size kalpten teşekkürler.

Saygılar,

Rıza Alkoç

Avatar
Rıza Alkoç 10 ay önce

Sayın osman Şahbaz; bizlerin düşünce ve hayallerimizi ifade etmişsiniz, size kalpten teşekkürler.

Saygılar,

Rıza Alkoç

Avatar
Fatma Nur Selin 10 ay önce

Macaristan'dan yukselent bu samimi ve güzel ifadeleee bizlerde yürekten katılıyoruz.
Değerli Başkan Sayin Osman Şahbaz Beyi tebrik ve teşekkür ediyorum.
Saygılar ve sevgiler
Fatma Nur Selin

banner291

banner272

banner274

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir