Macaristan'a İşadamlarının ilgisi artıyor

Macaristan'a Türk işadamlarının ilgisi her geçen gün artıyor.

Macaristan'a İşadamlarının ilgisi artıyor

Macaristan'a İşadamlarının ilgisi artıyor

Macaristan'a Türk işadamlarının ilgisi her geçen gün artıyor.

Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Türkiye'den birçok ticaret ve sanayi odasına şimdiye kadar ev sahipliği yaptığı gibi, şimdi de Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇASTO) heyetine ev sahipliği yaptı.

Macaristan'a Türk işadamlarının ilgisi her geçen gün artıyor. Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Türkiye'den birçok ticaret ve sanayi odasına şimdiye kadar ev sahipliği yaptığı gibi, şimdi de Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası heyetine ev sahipliği yaptı.
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ömer Karaman’ın başkanlık ettiği geniş katılımla Çankırı'dan gelen ağırlıklı olarak inşaat sektöründe faaliyet gösteren işadamları ile Türk Macar İş Adamları Derneği heyeti yemekli iş toplantısında Novotel Budapest Cıty - Budapest Congress Center salonunda bir araya geldi.

Türk Macar İş Adamları Derneği heyetinde Başkan Yardımcısı Emin Altaç, Mustafa Şahbaz, Genel Sekreter Dr. Kamil Nas, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Yıldız, Ali Mercan ve Macaristan'da yerleşik işadamları hazır bulundular.Pek çok sektörde Macar işadamları ile işbirliği yapılabilir

Mustafa Şahbaz, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı ve heyetini Macaristan'da görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Çankırı heyetine Macaristan sanayisi ve ekonomisi hakkında bilgi vererek, pek çok sektörde Macar işadamları ile işbirliği yapabileceklerini ifade ederek, ''Ticaret Odalarının Avrupa'ya yaptığı ziyaretlerle işadamlarımızın vizyon ve ufuklarının genişleyeceğinden, ziyaretlerin artması gerekmekle birlikte çok önemlidir'' dedi.

Ticaret Müşavirliği olarak her zaman destek vermeye hazırız

TC. Budapeşte Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Dr. Faruk Cömert de toplantıya katılarak Macaristan ile Türkiye arasındaki işbirliği ve ekonomik ilişkilerin artırılması için bu tip karşılıklı ziyaretlerin önemli olduğunu vurguladı ve her iki ülkenin karşılıklı ticaret hacminin hedeflenen seviyelere çıkarılması için Ticaret Müşavirliği olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ömer Karaman Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası olarak hedeflerinin işbirliği yapabilecekleri Macaristan gibi pazarlarda daha aktif olarak her iki ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti ve bu ziyaretlerinin Macaristan'da yapılan inşaat sektöründeki 2016 Uluslararası 35. Construma İnşaat ve Yapı Fuarı'nı da kapsadığından inşaat sektöründe başarıyla faaliyet gösteren Çankırı'lı iş adamları ile beraber inceleme ve iş fırsatlarını yerinde görmek için geldiklerini belirtti. Macar Eximbank'ın yatırım konusundaki fırsat ve desteklerini de yerinde görüşeceğiz. TÜMİŞAD ile ikili görüşmelerimizin yaralı olduğunu gözlemliyoruz, en kısa zamanda yatırım ve ticari işbirliklerini geliştirmek için yeniden geleceğiz'' dedi.

Türk-Macar İş Adamlaları Derneği Genel Sekreteri Dr. Kamil Nas Çankırılı işadamlarını Macaristan'da görmekten mutluluk duyduklarını belirterek Macaristan'da inşaat sektöründe her iki ülke adına yapılabilecek iş imkânlarının olduğunu ve bunların değerlendirilmesinin büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

TÜMİŞAD Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yıldız Macaristan inşaat sektörü ve yatırım olanaklarını belirten bir konuşma yapıp, tecrübe paylaşımında bulunarak soru cevap bölümüne geçildi.

Karşılıklı soru cevap ve fikir alışverişinin sonunda TÜMİŞAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Şahbaz ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ömer Karaman günün anısına karşılıklı plaket sunarak işbirliğinin artarak devamını dilediler.
Sonrasında öğle yemeğine geçildi ve öğle yemeğinin ardından da ikili görüşmelere devam edilerek yeniden bir araya gelinmesi temennisinde bulunularak hep birlikte hatıra fotoğrafı çekinerek toplantı sonlandı.ha-ber.com

 
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 20:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Katırcılar
Mehmet Katırcılar - 3 yıl Önce

macaristan'a tümişad katkılarıyla gerçekleştirilen bu seyahat çok başarılı geçmiştir.
macar yetkililer çok teşekkürler,

mehmet katırcılar

A.Kemal Suna
A.Kemal Suna - 3 yıl Önce

çankırımız avrupada güzel ilikiler kuruyor. ne mutlu....

a.kemal suna

Hayati Çeliköz
Hayati Çeliköz - 3 yıl Önce

macaristan'ı çok beğendik. sanırım bir daha gideriz. sağoun.
hayati çeliköz - çankırı'dan

Faruk Aktürk
Faruk Aktürk - 3 yıl Önce

Macaristan ve Mustafa abi;

siz bir tanesiniz, bana yaptıklarınız iyilik ve yardımlarınızı nasıl unutabilirim.
Hele o Osman abinin fedakarlıkları nasıl unutulur ki!
Sağolunuz.
Macaristan'ın hem babasısınız, hem abisi... herşeyimizdiniz.
Saygılarmla,

Faruk Aktürk - İzmir

Numan Ersöz
Numan Ersöz - 3 yıl Önce

Çankırı'yı Budapeşte'de gerektiği gibi temsil ettiğiniz için kalpten teşekkürler,

Numan Ersöz

Mahmut Sancak
Mahmut Sancak - 3 yıl Önce

Macaristan'daki yatırım fırsatlarını, imkanlarını ve verilen destekleri daha genişçe bilmek isteriz.

Mahmut Sancak

SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321