banner269
Öne Çıkanlar Dünya PKK Almanya turistik Fransa Donald Trump

Macar Sanatçılar Büyükçekmece'de

Atölye bayramı bölümünde Macar sanatçıların da yer aldığı 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali 10 gün süren etkinlikler sonunda muhteşem bir törenle sona erdi.

banner197
Macar Sanatçılar Büyükçekmece'de

Macar Sanatçılar Büyükçekmece'de

Atölye bayramı bölümünde Macar sanatçıların da yer aldığı 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali 10 gün süren etkinlikler sonunda muhteşem bir törenle sona erdi.

Atölye bayramı bölümünde 17 farklı ülke sanatçıları ile birlikte, Macar ve Alman sanatçıların da yer aldığı 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali on günlük etkinlikler sonunda muhteşem bir törenle sona erdi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün onur konuğu olarak davet ettiği Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu ve DEİK - DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz, Kültür Park Festival alanında Mimar Sinan'ın eseri olan Kervansaray’ da Macar sanatçıları ziyaret ederek sergiledikleri eserleri detaylıca inceleyerek sohbet etti.Konsolos Şahbaz şunları söyledi, ''Sizleri ve değerli eserlerinizi İstanbul Büyükçekmece'de görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Macaristan'ın kültürel el işçiliğine önem verdiğini yakinen biliyorum. Bu değerli eserleri Türk halkının da görmesi ve tanıması iki dost milletin birbirini tanıması ve sevmesine vesile olacaktır. Herhangi bir ihtiyacınız olursa Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün yardımcı olacaktır, ancak yine de her konuda bizden de ihtiyacınız olması durumunda yardım alabilirsiniz. Ayrıca sizlere Macaristan İstanbul Başkonsolosu değerli dostum Hendrich Balázs Beyin selamını getirdim'' dedi.
Uluslararası Kültür Festivali'nin plaket töreninde Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Macar sanatçıların atölye etkinliğimize katılımından mutluyuz. Önümüzdeki yıllar içerisinde Macaristan ile daha kapsamlı kültürel ve sanatsal işbirliği içinde olmak isteriz dedi.Sonrasında Başkan Akgün tarafından sahneye davet edilen Konsolos Osman Şahbaz konuşmasında '' Bugün dünya barışına katkı sunmayı amaçlayan bu saygın uluslararası festivale onur konuğu olarak davet edildiğim için teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki yıllarda Macaristan olarak daha etkin ve geniş katılım sağlanır. Bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu almaya hazırız. Kültürel sanatsal etkinlikler, ticaret, ekonomi, eğitim ve sportif etkinliklerle diplomasimiz derinleşerek genişleyecek. Biraz evvel sanat atölyesinde Macar sanatkârlar ile birlikteydim. Her biri ayrı ayrı çok mutlular, Büyükçekmece Belediye Başkanına ve halkına çok teşekkür ediyorlar'' dedi.

Konuşma sonrasında Konsolos Osman Şahbaz, Başkan Dr. Hasan Akgün'e Macaristan Kayseri Fahri Konsolosluğu plaketini takdim etti. Başkan Dr. Hasan Akgün'de Büyükçekmece Belediyesinin plaketini Konsolos Şahbaz'a takdim etti.

Başkan Akgün festivalin sonunda '' Sevgi birbirimize, barış hepimize'' diye konuştu.

17 Ülkeden gelen kültürel el sanatçıları arasında Macaristan'ın Eger ve Tisza-tó Bölgesinden oyuncak bez bebekçi Erdélyi Boglárka, tahta oymacı heykeltıraş Judit Nagy, kaneviçe sanatçısı Dohnál Tiborné Szabó Mária, boncuk işlemeci Mária Dohnálné ve seramik ustası Nagyné Török Zsóka etkinliğe katıldı.
1-9 Ağustos tarihleri arasında birçok renkli etkinliğin gerçekleştiği, 64 ülkeden 1500'den fazla sanat elçisinin katıldığı festival aynı zamanda dünyanın en büyük festivallerinden birisi.ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tacettin Karayağız 3 yıl önce

büyükçekmecemiz ile bu işbirliği saygındır, kutsaldır.

teşekkürler macarlara,

t.karayağız

Avatar
Fatma Banu Hakyemez 3 yıl önce

macaristan konsolosu osman şahbaz beye ve başkanımız hasan akgün'e teşekkür ederiz.

macarları da ilçemizde görmek istiyoruz.

sevgiler,
fatma b. hakyemez

Avatar
Didem Belek 3 yıl önce

büyükçekmece ilçemize katkı sağlayan macaristan konsolosuna teşekkür ediyorum.

sanatçılarını yeniden ilçemize bekliyoruz.

didem belek

Avatar
Tülay Tinaz 3 yıl önce

harika,

macar dostlarimizi yine bekliyoruz-

tesekkurler

Avatar
Faruk Hasan Kimsesizcan 3 yıl önce

macaristan ve büyükçekmece ne güzel anılıyor.

devanımı diliyoruz sayın konsolosumuz osman şahbaz beyden.

saygı ile,

f.hasan kimsesizcan

Avatar
Kemal Ali Nurbaki 3 yıl önce

macar dostları büyükçekmece'de misafir etmekten büyük mutluluk duyduk.

yine gelsinler yine misafir ederiz büyükçekmecemizde.

konsolos osman şahbaz beye de destekleri için teşekkür ederiz.

k. ali nurbaki

Avatar
Burak Dilaver 3 yıl önce

büyükçekmece'de macarları görmekten mutluyuz.

selam,

b.dilaver

Avatar
Nuran Konyalı 3 yıl önce

büyükçekmecemizle macar dostlarımızı yanyana görmek, okumak mutlu etti.

işte bu, ne güzel...

n. konyalı

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir