''Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu'' Türkiye ile ortak çalışmak İstiyor

Macaristan genelinde başarılı çalışmaları ile elde ettiği netice ve işlerine bağlılıklarından dolayı dünyaca ünlü olduklarını duymuşsunuzdur. Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu beklenilenin aksine çok fazla ilgi ve destek görmektedir.

''Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu'' Türkiye ile ortak çalışmak İstiyor

''Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu'' Türkiye ile ortak çalışmak İstiyor

Macaristan genelinde başarılı çalışmaları ile elde ettiği netice ve işlerine bağlılıklarından dolayı dünyaca ünlü olduklarını duymuşsunuzdur. Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu (Magyar Mentökutyas Szervezetek Orszagos Szövetsege MMSZOSZ) beklenilenin aksine çok fazla ilgi ve destek görmektedir.

Avusturya ile ortak çalışmalar yapıyoruz

Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu 14 Üye Dernek ile 2017 yılı faaliyetlerini değerlendirdiği toplantıda Başkan Orlik Zoltan şunları söyledi, '' Bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu Macaristan Emniyet Müdürlüğü birimleri ile birlikte çalışmalarını sürdürecektir. AB'de ortak kullanılan ''112 Yardım'' telefon numarasına Federasyonumuz da dahil edilmiştir. Avusturya ve Almanya ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Türkiye ile de ortak eğitim çalışması yapmak istiyoruz. Değerli dostum Konsolos Osman Şahbaz'ın desteğine ihtiyacımız var. Macaristan’da iki merkez var, Szombathely ve Miskolc şehirleri Emniyet Müdürlükleri. Dünya'da 10 000'den fazla köpek arama kurtarma için hizmet veriyor. Yetiştirdiğimiz köpekler işlerimizi kolaylaştırıyor.

Dört ayaklı dostlarımıza çok şey borçluyuz

Macaristan Emniyet Genel Müdürü adına, Szombathely Emniyet Müdürü Dr. Balázs Zsolt konuşmasında, '' Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu ile başarılı çalışmalar yapıyoruz ve halkımızın emniyetine katkı sağlıyoruz. 2017 Yılında sıkıntıda olan 4 750 000 insandan telefon aldık. Dört ayaklı arkadaşlarımızın bulabildiğini, hissettiklerini biz insanlar beceremiyoruz. Dört ayaklı dostlarımıza çok şey borçluyuz. Bizde artık 112'nin içindeyiz. Her beş dakikada bir şikâyet bildirimleri alıyoruz. UFO gördüklerini söyleyenler de bizi arıyorlar.'' dedi.AFAD ile ortak çalışmalar yapmayı öneriyorum

Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz ise, '' Macar Köpekli Arama Kurtarma Federasyonu'nun çalışmalarını büyük bir memnuniyetle dinledim. Grubunuzun ve dört ayaklı dostlarımızın hayatımızı kolaylaştırdığını gördüm. Türkiye'de önemli çalışmalara imza atan Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı bulunmaktadır. Afet ve acil durum hallerinde canlı aramaya yönelik faaliyet gösteren Köpekli Arama kurtarma yapan AFAD ile ortak çalışmalar yapmayı öneriyorum. Ülkemiz farklı deprem riski kuşakları üzerinde bulunmaktadır. Özellikle deprem sonrası enkazlarda arama ve kurtarma görevlerini yerine getirecek arama köpekleri ve eğitmenleri insanlık için önemli vazifeler üstleniyorlar'' dedi.

Unutamayacağım birçok olay yaşamıştım

MMSZOSZ Başkan Yardımcısı ve Kutyákkal Az Életért Alapítvány Başkanı Szabó Gábor ise, '' 1999 Yılı Ağutos ayında Gölcük merkezli depremde yüksek oranda can ve mal kaybının olduğu İzmit'e ekibimizle gelmiş bir hafta kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmuştuk. Unutamayacağım birçok olay yaşamıştım''dedi.

Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de gerçekleştirilen toplantıya Szombathely Emniyet Müdürü ezredessel, a központ vezetőjé Dr. Balázs Zsolt, Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz, MMSZOSZ Başkan Yardımcısı ve Kutyákkal Az Életért Alapítvány Başkanı Szabó Gábor, FIVOSZ Turizm Meclisi ve Digital Turizmus Zrt. Başkanı Rasztovits Dávid, Simplon Zrt. Szilágyi Viktória, Başkan Danışmanı Primus ásványvíz Regőczi László, Gazeteciler Czuh János, Falus Tamás, Cserhát Mentõkutyás Egyesület Başkanı Juhász Zoltán ve kalabalık davetli topluluğu hazır bulundu.ha-ber.com

 
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Tunç
Ahmet Tunç - 1 yıl Önce

Sayın Konsolos Osman Beye ulaşmak isteriz.

Ahmet Tunç / Gölcük

Serpil Doğru
Serpil Doğru - 1 yıl Önce

Bu insani çalışmayı kalpten destekliyoruz. Esen kalın
Serpil doğru/ İzmit

Seda Demir,
Seda Demir, - 1 yıl Önce

Umarım ki, Macarların bu istek ve taleplerini ülkemizden karşılık bulur.
Konsolosumuz Osman Beye de teşekkür ederiz.
Seda Demir

Waldman F. Aniko
Waldman F. Aniko - 1 yıl Önce

Tisztelt Sahbaz Osman Konzul Ur es Palik !

Kedves Tábornok úr!
Két nagy mester! Osman es Pali,
Gratulálok és még sok-sok sikeres évet kívánok további munkádhoz.
Gratulálok!
Osman Ur es Pali úr

Waldman F. Anikó

Cafer Haydar Bolulu
Cafer Haydar Bolulu - 1 yıl Önce

Şimdi bu insani yardım teşkilatı Türkiye’de işbirliği oluşturmak istiyor.
Bizim Sivas’ta Kangal çiftliğimiz var. Sayın Konsolos Osman Şahbaz Beyefendinen yardım istiyoruz ki, birlikte işler yapalım.
Sağolun
C. Haydar Bolulu

Bekir Tekin
Bekir Tekin - 1 yıl Önce

Büyük bir mutlulukla okudum.
Sağolun, bu ilişkilere destek verenlere teşekkür ediyorum.
Bekir Tekin /. İzmir

Figen Giray
Figen Giray - 1 yıl Önce

Allah ülkemize depremi bir daha yaşatmasın. Macar dostlarımızla işbirliğine evet.
Sevgiler
Figen Giray

Fatih Turan
Fatih Turan - 1 yıl Önce

Bizde ulaşmak isteriz.
Sağolun
F. Turan


SIRADAKİ HABER