İAV'den Macaristan Fahri Konsolosu'na ziyaret

İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV) Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz'ı ziyaret etti.

İAV'den Macaristan Fahri Konsolosu'na ziyaret

İAV'den Macaristan Fahri Konsolosu'na ziyaret

İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV) Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz'ı ziyaret etti.

Ziyarette 2016 yılı Ekim ayında Macaristan Budapeşte'de yapılması düşünülen, ''Türkiye Macaristan Ekonomik İlişkilerinin Geliştirilmesi'' sempozyumunun taslak programı değerlendirildi ve görüş alışverişinde bulunarak, sempozyumun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi konusunda hemfikir olundu.

2016 Yılı Ekim ayında Macaristan Budapeşte'de yapılması düşünülen, ''Türkiye Macaristan Ekonomik İlişkilerinin Geliştirilmesi'' sempozyumunun taslak programının değerlendirilmesi, planlanması ve davet edilecek kişiler konusunda görüş alışverişinde bulunarak, sempozyumun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi konusunda hemfikir olundu.

Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı Osman Şahbaz'ı İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV) Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara'nın ziyaretinde, 2016 Yılı Ekim ayında Macaristan Budapeşte'de yapılması düşünülen, ''Türkiye Macaristan Ekonomik İlişkilerinin Geliştirilmesi'' Sempozyumunun taslak programı görüşüldü. Ziyarette Vakıf Genel Sekreteri Nihat Özen ve Türk Macar İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahbaz'da hazır bulundu.

Fahri Konsolos Osman Şahbaz, '' Ziyaretinizden ve yapmayı planladığınız sempozyumdan ziyadesi ile memnun oldum. İki ülke arasında mevcut bulunan dış ticaretimizi artıracak her türlü girişimi destekliyoruz. Türk Macar İşadamları Derneğimiz (TÜMİŞAD) ile elimizden gelen katkıyı vermeye hazırız. Birçok farklı fırsatlar sunan AB üyesi Macaristan ile gerçekleştireceğimiz ekonomik anlamda daha çok yolumuz var. Önceki yıllarda Budapeşte'de birçok Ticaret ve Sanayi Odaları ile başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduğumuz sempozyumlardan bir tanesine daha hep birlikte imza atabiliriz’ ‘dedi.

Başkan Prof. Dr. Ahmet İncekara ise, '' Daha önceki yıllarda Arnavutluk, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek ve Pakistan’da karşılıklı ekonomik ilişkilerimizin geliştirilmesi sempozyumunu ülkelerin bakanları, bürokratları, konusunun uzmanlarının katılımı ve TC. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) katkılarıyla gerçekleştirdik. Bu yıl içerisinde Ekim ayında üç günlük planladığımız sektörel çalışmalara da ışık tutacak Macaristan'da benzer bir sempozyumu sizlerin değerli katkılarıyla birlikte organize etmek istiyoruz. Önceki sempozyumlarımızın tamamını işadamlarımıza ışık tutması adına kitap halinde bastırdık. Macaristan'daki sempozyumumuz da kıymetli katkılarınızla çok başarılı geçeceğine inanıyoruz'' dedi.

Çay ve baklavanın yendiği samimi bir ortamda geçen ziyarette olumlu temennilerde bulunarak Fahri Konsolosluk ziyaretinden İktisadi Araştırmalar Vakfı heyeti ayrıldı.ha-ber.com

 
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 19:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Paçacılar
Ahmet Paçacılar - 3 yıl Önce

macaristan'ın abisi, babası; mazlumların, yolda kalmışların, kimsesizlerin ''kimsesi'', osman abi, senin hakkını zor öderiz. i̇yi ki senin gibi bir abi macaristan'da var. elimizden tuttun. ihtiyaçlarımızı gördün.
en derin teşekkür ve duamızla.

saygılarımızı sunuyoruz, bu haberi okuyunca duygulandım.

ahmet paçacı - samsun'dan

hakan derinsöz
hakan derinsöz - 3 yıl Önce

budapeşte'de yapacağınız;''türkiye macaristan ekonomik i̇lişkilerinin geliştirilmesi'' sempozyumuna katılmayı çok istiyoruz.

şimdiden başarılar,

hakan derinsöz

Kemal Ali Erzincanlı
Kemal Ali Erzincanlı - 3 yıl Önce

macaristan'da herkes kol kanat geren, özellikle biz öğrencilere desrek olan abimiz konsolos osman şahbaz beyefendi....

ahmet paçacılar gibi bende aynı şeyleri düşünmüştüm.

en kalbi saygılarımla,

kemal ali erzincanlı, sakarya

Seyid Cafer Ayrancılar
Seyid Cafer Ayrancılar - 3 yıl Önce

değerli osman şahbaz beyi bende budapeşte'de yakinen tanıma fırsatım oldu.
çok değerli, fedakar ve yardımseverliğine birebir şahitlik ettim. sağolsun.
hakkıkı helal etsin, üzerimizde hakkı da var.
saygılar,
s. cafer ayrancılar

Galip Aktürk
Galip Aktürk - 3 yıl Önce

macaristan'da yapılacak bu sempozyuma katılmayı çok arzuluyoruz.
başarılı olmasını kalpten diliyorum.
teşekkür ederiz. iyi de olacaktır.
galip aktürk, istanbul

Dr.Meral Laleli
Dr.Meral Laleli - 3 yıl Önce

güzel bir sempozyum olmasını diliyorum.
başarılar ve esenlikler diliyorum.

dr.meral laleli

Sedef Gaye Erler
Sedef Gaye Erler - 3 yıl Önce

harika bir konferans olmasını diliyorum.
sevgi ve esen kalın.

s.gaye erler

Dr.Yusuf Akın
Dr.Yusuf Akın - 3 yıl Önce

Konferansa katılımı ne şekilde sağlayabiliriz.
Selam

Dr. Yusuf Akın


SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321