banner269
Öne Çıkanlar Almanya ekonomi terör Berlin Türkiye Polis

Dr. Sadık Ahmet vefatının 17. yılında anıldı

Batı Trakya Türk Azınlığı'nın lideri merhum Dr. Sadık Ahmet, vefatının 17. yılında, kurucusu ve ilk genel başkanı olduğu Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi ile ailesi tarafından kabri başında düzenlenen özel bir tören ile anıldı

banner197
Dr. Sadık Ahmet vefatının 17. yılında anıldı

 

 

Dr. Sadık Ahmet vefatının 17. yılında anıldı

Batı Trakya Türk Azınlığı'nın lideri merhum Dr. Sadık Ahmet, vefatının 17. yılında, kurucusu ve ilk genel başkanı olduğu Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi ile ailesi tarafından kabri başında düzenlenen özel bir tören ile anıldı

Yunanistan, Türkiye ve Avrupa'dan katılımın yoğun olduğu anma törenine Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu adına (ABTTF) Başkan Yardımcısı Mustafa Kasap ve Yönetim Kurulu üyesi Sami Yusuf iştirak etti.  

Dr. Sadık Ahmet'in Gümülcine Kahveci Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener ve Muavin Konsoloslar ile diğer Konsolosluk mensupları, merhumun eşi Işık Sadık Ahmet ile oğlu Levent Sadık Ahmet ve kızı Funda Sadık Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Musta Ali Çavuş, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı (BTTADK) ve Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Çukal, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Gümülcine Belediyesi “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu ile Batı Trakya Türk Azınlığı'na ait dernek ve kuruluşların başkan ve temsilcileri ve çok sayıda Batı Trakya Türk'ü katıldı. Sağlık durumu nedeniyle anma törenine katılamayan ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu'nun gönderdiği yazılı mesaj diğerleriyle beraber törende okundu.  

dr-sadik-ahm-anil-c.jpg

Anma törenine anavatan Türkiye'den Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili ve T.B.M.M. Eski Başkanı Köksal Toptan, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekilleri Kemal Değirmendereli ve Recep Gürkan, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, CHP  Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Gürhan ve İlker Kayalıoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Burhanettin Hakgüder, BTTDD Teşkilat Başkanı Ahmet Koç, BTTDD İzmir Şubesi Başkanı Aydın Özcan, BTTDD Keşan Şubesi Başkanı İsmail Beyli ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz iştirak etti.  

Tören merhum Dr. Sadık Ahmet'in kabri başında sala ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Sonrasında merhumun kızı Funda Sadık Ahmet babası için yazdığı şiiri okudu. Gönderilen mesajların okunmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, merhumun oğlu Levent Sadık Ahmet, D.E.B. Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, BTTADK Başkanı ve Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, BTTDD Teşkilat Başkanı Ahmet Koç, AK Parti Zonguldak Milletvekili ve T.B.M.M. Eski Başkanı Köksal Toptan, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici birer konuşma yaptı.  

Dr. Sadık Ahmet için Gümülcine Eski Camii'de mevlit okutuldu

Anma töreninin bitiminde Dr. Sadık Ahmet için Gümülcine Eski Camii'de Mevlid-i Şerif okutuldu. Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü'ne bağlı din adamları tarafından okunan mevlide çok sayıda kişi katıldı. Mevlitten sonra DEB Partisi tarafından Gümülcine'deki Chris&Eve otelinde Yunanistan dışından gelen konuklar, BTTADK üyeleri ve diğer katılımcılara iftar yemeği verildi. Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif'in iftar duasını yapmasının ardindan DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve merhumun ailesi adına eşi Işık Sadık Ahmet Dr. Sadık Ahmet'in anısına birer konuşma yaptılar. Ayrıca bugün, 25 Temmuz'da Dr. Sadık Ahmet için İskeçe Aşağı Mahalle Camii'nde de bir Mevlid-i Şerif okutulacak.

dr-sadik-ahm-anil-b.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir