banner269
Öne Çıkanlar SPD trafik kazaları Kar Leopar Harvard George Clooney

Dr. Hoffmann, ''İşadamlarıyla birlikte bekliyoruz''

DEİK - DTİK Avrupa Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'nin 23 ilçesinden Tuna kıyısında ve Buda tarafındaki 11. Bölge Újbuda Belediye Başkanı Dr. Hoffmann Tamás'ı makamında ziyaret etti.

banner197
Dr. Hoffmann, ''İşadamlarıyla birlikte bekliyoruz''

 
Dr. Hoffmann, ''İşadamlarıyla birlikte bekliyoruz''

Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu ve DEİK - DTİK Avrupa Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'nin 23 ilçesinden Tuna kıyısında ve Buda tarafındaki 11. Bölge Újbuda Belediye Başkanı Dr. Hoffmann Tamás'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Danışmanı Szabó László'da hazır bulundu.

Kentimize işadamlarını da bekliyoruz

Belediye Başkanı Dr. Hoffmann Tamás ''Sayın konsolos sizi yeniden belediyemizde misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Dostluğumuza ve gelişen işbirliğimize verdiğiniz katkılardan dolayı kentimiz adına size çok teşekkür ediyorum. Dünyanın incisi İstanbul şehrinin kıymetli bir parçası Bahçelievler ile kardeş kent olmamıza bu kadar fedakârca destek vermenizden dolayı size minnettarız. Ujbuda ilçemizin dünyanın farklı ülkelerinden başta Almanya olmak üzere 7 kardeş şehrimiz bulunuyor. Bunların arasında Bahçelievler’de görmek bizleri memnun edecek. Budapeşte'nin 11. Bölge Belediyesi olmamız hasebiyle her yıl Kasım ayının 11'inde kentimizde bayram havasında festival düzenleyip, kardeş kent belediye başkanlarımızı davet ediyoruz. Uygun bulması durumunda Bahçelievler Belediye Başkanı değerli mevkidaşım sayın Osman Develioğlu'nu da davet etmek istiyorum. Bu tarihte Ujbuda ve Bahçelievler Belediyesi olarak kardeş kent protokolünü da coşkulu bir törenle imzalayarak hukuksal süreci başlatmış oluruz. Başkan ile birlikte davet edeceğimiz resmi heyette, turistik tesis hotel, inşaat, yol ve köprü gibi yatırımcı işadamlarının da olmasını bekliyoruz. Başkanı, işadamlarıyla birlikte bekliyoruz. Belediyemiz Macar sutopu milli takımının sponsorudur. Çok önemli sutopu faaliyetlerimiz bulunuyor. Spor'da hemen işbirliğine hazırız'' dedi.İki kentin potansiyelini harekete geçirerek, dış ticaretimizi artırmanın yollarını aramalıyız

Konsolos Osman Şahbaz ziyarette, İstanbul'dan getirmiş olduğu Türk lokumunu başkana hediye etti, bu lokumu eve ailesine götürmesini istedi. Başkan Türk lokumunu çok sevdiğini, şişmanlamak istemediğini, ancak bu tatlı Türk lokumuna dayanamadığını ifade etti.

Şahbaz konuşmasında, '' Büyükelçi Gábor Kiss, Başkonsolos Balázs Hendrich ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'nun selamını ve Bahçelievler Belediye Meclisinden geçirilen kardeş şehir iyi niyet mektubunu getirdim. Ayrıca sayın Başkan Develioğlu'nun size hediye olarak yolladığı Bahçelievler'in dünü ve bugünü kitabıyla birlikte Türk bayrağı ve Bahçelievler bayrağını getirdim. En kısa zaman içerisinde iki kentin kardeş şehir protokolü imzalayacakların umut diyorum. Kardeş şehir protokolü kültür, sanat, ticari, ekonomik ve sportif etkinliklerin oluşması ve gelişmesine vesile olmasını diliyorum. İki kentin potansiyelini harekete geçirerek, dış ticaretimizi artırmanın yollarını aramalıyız ki kadim işbirliğimizi dinamik tutalım '' dedi.

Samimi geçen ziyarette Konsolos Şahbaz görüşmeler sonrasında belediye binasından ayrıldı.

ha-ber.combanner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
H.Hüseyin Öztürk 3 yıl önce

türk diplomatlarımızın da işadamları ile gelişip, büyüyeceğimize inanacakları günü sabırsızlıkla bekliyorum.
ne kadar ekonomimiz büyükse o kadar ülkemiz ve dışişlerimiz güçlü olacaktır.

h.hüseyin öztürk , berlin

Avatar
Kemal Asım Hakyemez 3 yıl önce

macarların işadamlarını da türkiyeye bekliyoruz.

iş varsa herşey olur.

selam,

kemal asım hakyemez

Avatar
Harun Sarıca 3 yıl önce

ne güzel işte, iki kentin kardeş olması.

barış, huzur ve mutluluk...,

saygı ile,
harun sarıca, berlin

Avatar
Mustafa Varlık 3 yıl önce

i̇şbirliğimize katkı sağlayan herkese teşekkürler.

macarları seviyorum ve severim.

mustafa varlik

Avatar
Sabahattin Niğdeli 3 yıl önce

ülkem ve milletim adına taş üstüne taş koyana köle olurum.

sabahattin niğdeli

Avatar
Ali Hasan Yuvacı 3 yıl önce

avrupalı anlamış; işadamları, ticaret ve ekonomi ile başarının olacağını.

darısı türkiyeme.

selam

ali hasan yuvacı

Avatar
Seda Erler 3 yıl önce

ne güzel böyle harika haberi okumak.
teşekkürler,
seda erler- istanbul

Avatar
Kemal Ali Nasır 3 yıl önce

macaristan budapeşte ile uğraşıyorsunuda sonu da iyi biter umarım ki.
türkiye'de bunun kıymetini bilecekler mi?!

selam,
k.a. nasır - rotterdam

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir