banner269
Öne Çıkanlar Eğitim Müşaviri. Rafet Okutan. Doç. Dr. İbrahim Tümen Istanbul medya Sebastian Brehm PKK Raimund Gaebelein

Brüksel'de grev kaosu

Ulusal grev nedeniyle Belçika’daki hemen hemen tüm havalimanlarındaki uçuşlar iptal oldu. Ülke genelindeki toplu taşıma hizmetlerinde ve limanlarda aksamalar söz konusu oluyor.

banner197
Brüksel'de grev kaosu
Belçika Hava Kontrol Birimi Skeyes, yeterli personel temin edilemediği gerekçesiyle 24 saat süreyle Belçika hava sahasını kapattığını duyurdu. Türk Hava Yolları da Belçika'ya yapılacak seferlerinin iptal ettiğini duyurdu.

Ülkenin en büyük havalimanı olan Brüksel Havalima’nına 591 yolcu ve kargo uçağının kalkış ve iniş yapamayacağı, bu durumdan 60 bin civarında yolcunun etkileneceği belirtiliyor.

Brüksel Havalimanı’ndan bugün sadece Moskova’ya gidecek bir uçağın kalkış yapacağı geç saatlerde de bir iki kargo ve yolcu uçağının inişine izin verileceği belirtildi.

Ulusal Tren İşletmesi SNCB de ülkedeki tren seferlerinin yarısının askıya alındığını açıkladı. Amsterdam ve Paris arasında işleyen hızlı tren seferlerininse Belçika’daki grevden etkilenmeyeceği söylense de trenlerdeki yemek servisinde aksama olabileceği ifade edildi.

Antwerp’te de liman işletmelerindeki grev nedeniyle gemilerin yükleme ve boşaltma işlemleri yapılmıyor. Ülke genelinde çok sayıda fabrika da bugün çalışmıyor.

Brüksel metrosunda sadece belli başlı hatlarda hizmet veriliyor. Ülke genelinde de benzer şekilde metro istasyonları işlemiyor.

Sendikalar ücret artışı, çalışma hayatının iyileştirilmesi ve daha yüksek emeklilik aylıkları talebinde bulunuyorlar. Buna karşın bazı kesimler, ülkedeki parlamento seçimleri öncesinde düzenlenen genel grevin, siyasi amaçlar taşıdığını düşünüyor.

Belçika Başbakanı Charles Michel görüşmelere Perşembe günü devam edileceğini söyledi ve kendilerinin uyguladığı iş dünyasına yönelik politikalar sonucu geçen 4 yılda, 219 bin ek istihdam yaratıldığını belirtti.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir