Avrupa İYİ Parti gönüllüleri secim hazırlıklarına başladı

Avrupa İYİ Parti gönüllüleri secim hazırlıklarına başladı. Bu amaçla, Avrupa İYİ Toplum Temsilcisi Hulusi Koçak bir basın toplantısı yaptı.

Avrupa İYİ Parti gönüllüleri secim hazırlıklarına başladı
Avrupa İYİ Parti gönüllüleri secim hazırlıklarına başladı

Avrupa İYİ Parti gönüllüleri secim hazırlıklarına başladı. Bu amaçla, Avrupa İYİ Toplum Temsilcisi Hulusi Koçak bir basın toplantısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim kararını açıklamasının ardından Avrupa’da ilk yorum Avrupa İYİ Toplum Gönüllüleri temsilcilerinden geldi.

Almanya’nın Nürnberg kentinde oluşturulan Avrupa İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen Basın Toplantısı’na katılan Avrupa İYİ Toplum Gönüllüleri Temsilcisi Hulusi Koçak, 24 Haziran 2018 tarihine alınan erken seçim için "24 Haziran, erken seçim değil, ‘Tek Adam’ rejiminden, baskılardan, korkulardan, haksızlıklardan, adaletsizliklerden kurtulmanın yolu olmuştur. Oynanan bu tiyatroyu, Halk diliyle alavereyi, dalavereyi aklı selim Halkımız görmüştür ve vicdanlarına yazmıştır” dedi.İYİ PARTİ YÜKSELİYOR
 Erken Seçim ile ilgili yayınlanan ve Avrupa İYİ Toplum Gönüllüleri Temsilcisi Hulusi Koçak’ın imzasını taşıyan Basın Bildirisi’nde şu ifadelere yer verildi:

25 Ekim 2017 tarihinde, Meral Akşener’in Genel Başkanlığı’nda, İYİ Parti’nin kurulmasıyla, Türkiye'de çok şey değişmeye başladı. İYİ Parti’nin her geçen gün Milletin gözünde ve gönlünde yükselmesiyle, evvela MHP oylarının %70’ini kaybetti. Sonra AKP oylarının %15’ini kaybetti. Bu sonuçlar bazı siyasileri çok korkuttu ve panikletti.

HÜKÜMET GÜN GEÇTİKCE HALKIN DESTEĞİNİ KAYBEDİYOR
16 yıldır iktidar olmaya alışmış mevcut hükümet, gün geçtikçe halkın desteğini kaybettiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahip olduğu her şeyini kaybetme eşiğinde olduğunu, küçük ortağı Bahçeli ise yok olma noktasında olduğunu gördüler. Siyasi sonlarının yaklaştığını gören Erdoğan ve Bahçeli, bu Kabus gidişattan kurtulma ümidiyle, baskın bir erken seçim ile, İYİ Parti’yi siyaset dışı bırakacak bir çıkış yolu aradılar. Bu nedenle, AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, Devletin bekasını bahane ederek, gerçekte kendi geleceklerinin bekası olan, erken seçim kararlarını açıkladılar.

BU KARAR TEK ADAM REJİMİNDEN KURTULMANIN TEK YOLU
Bu vesile ile ‘Tek Adam’ rejiminden, baskılardan, korkulardan, haksızlıklardan, adaletsizliklerden kurtulmanın yolu açılmış oldu. Oynanan bu tiyatroyu, Halk diliyle alavereyi, dalavereyi aklı selim Halkımız görmüştür ve vicdanlarına yazmıştır.

İYİ PARTİ BU SEÇİME KATILACAKTIR
 24 Haziran’da yapılması planlanan erken seçimlerde, İYİ Parti’nin katılıp katılmayacağına dair YSK açıklamasında, Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelecek cevabı bekleyeceğini söylemiştir. İYİ Parti 1. olağan kongresini 10 Aralık 2017 tarihinde yapmıştır. 12 Aralık 2017 tarihinde Yargıtay Başsavcılığı tescil etmiştir. Bu durumda 6 aylık bekleme süresi 12 Haziran 2018 tarihinde dolmaktadır. Ayrıca İYİ Parti, Türkiye Genelinde 70 ten fazla İl ve İlçe teşkilatları kongrelerini tamamlamış olarak, teşkilatlanma dilekçelerini 22 Aralık 2017 tarihinde Yargıtay Başsavcılığı’na vermiştir.

Bu durumda İYİ Parti, 22 Haziran 2018 tarihinden itibaren yapılacak bütün seçimlere isim ve amblemiyle birlikte katılma hakkına sahiptir ve katılacaktır.

 AKŞENER 100 BİN IMZA İLE ADAY GÖSTERİLECEKTİR
Cumhurbaşkanlığı seçimleri için, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi, 100 bin imza ile aday gösterilecektir. Şayet, mevcut yönetim yasaları çiğneyerek, İYİ Parti'nin seçimlere katılmasını engelleme yoluna girerse, başka alternatiflerimiz uygulamaya konulacaktır.
Sonuç olarak, ne yaparlarsa yapsınlar, İYİ Parti hiçbir şüphe ve endişeye mahal bırakmayacak şekilde, yapılacak erken seçimlere Allah'ın izniyle katılacaktır.

Halkımız ise haksızlıkları ve adaletsizlikleri affetmeyecek, erken baskın seçimi en iyi şekilde değerlendirecektir.

İYİ’LERİN KAZANMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Avrupa İYİ Toplum Gönüllüleri olarak, Devletimizin varlığı için, Halkımızın birliği için, Şanlı Bayrağımızın ilelebet dalgalanması için, İYİ'lerin kazanması için, Kuva-yı Milliye ruhuyla seçim çalışmalarına start verdiğimizi ilan ediyoruz.

 Bütün Avrupa'da, Demokratik Parlamenter sistemi savunan, Cumhuriyeti savunan, Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duyan, Haktan, Adaletten, Barıştan ve Huzurdan yana olan herkesim ile birlikte çalışacağımızı duyuruyoruz. İnancımız, Önce Allah'ın yardımı ile, sonra Türk Halkının sağ duyusu ile, bu seçimden Türk Milleti’nin umudu Sayın Meral Akşener Cumhurbaşkanı seçilecek, İYİ'ler iktidar olacaktır. Allah, Türk Halkının yar ve yardımcısı olsun. Şimdi Söz Milletindir”.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321