Atina'da Bir Ay İçerisinde İkinci Bombalı Saldırı

  Yunanistan’ın başkenti Atina’nın şehir merkezinde, sabah saatlerinde bir kilisenin dışında patlayan bomba sonucu bir polis ve bir kilise görevlisi yaralandı.

Atina'da Bir Ay İçerisinde İkinci Bombalı Saldırı
Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı. Kilise Atina’da genelde protestoların düzenlendiği şehrin merkezindeki bir noktada bulunduğu için civarda çok sayıda görevli polis bulunuyordu.
 
Patlama kilisenin açılmasına çok kısa bir süre kala sabah saat 7’de oldu.
Yaralanan polis ve kilise görevlisi tedavi amacıyla hastaneye kaldırıldılar. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı açıklandı. Polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı ve geçişlere kapattı.
 
Reuters Haber Ajansı’na konuşan bir görgü tanığı polisin kilisenin girişinde gördüğü paketten şüphelendiğini kontrol etmek amacıyla gittiğinde de küçük çaplı bir patlama olduğunu anlattı. Polis memurunun ellerinden ve yüzünden yaralandığı belirtiliyor. Görgü tanıkları da kilise görevlisinin girişteki pakedi görünce polisi çağırdığını söylediler.
 
Bu ayın başlarında da yine başkent Atina’da SKAI TV binasında yaşanan patlamada da bina ufak çaplı hasar görmüş camları kırılmış olayda yaralanan ya da ölen olmamıştı. (Kaynak:VOA)
 
ha-ber.com
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321