AN İTİBARI İLE CENGİZ ERGÜN ÖNDE

Denge gazetesinin son üç gününün manşetlerine bakıyoruz.

Denge Gazetesi 31 Ekim 2018 manşeti: 1.6 MİLYARLIK DEV YATIRIM

Denge Gazetesi 30 Ekim 2018 manşeti: CUMHURİYET COŞKU İLE KUTLANDI

Denge Gazetesi 29 Ekim 2018 manşeti: BAĞIMSIZLIĞIMIZI KUTLUYORUZ.

Bir taraftan, yatırımlar, Cumhuriyet ve bağımsızlık coşkusu devam ederken diğer taraftan yerel seçimler için Belediye Başkan aday adayları tek tek manşetlere düşmeye başlıyor.

Son yıllarda Manisa farkındalık yaratırken, Cengiz Ergün ile, yerel yönetimin önemi ve Belediye Başkanı’nın misyonu Belediyecilikte saygın bir yer kazandı.

Manisa, yatırımlar şehri.
 Manisa coşku ile cumhuriyeti kutlayan şehir.
Manisa, Bağımsızlık ve Cumhuriyet sevdalısı bir şehir.

Elbette bu manşetler Denge Gazetesinde yazı işleri müdürünün iki dudağı arasından çıkmıyor. Muhabirlerin, yazarların saha çalışmaları sonucu haber ve görüşlerini Denge Gazetesi merkezinde harmanlanarak Manisalıların sesi olan manşetler ortaya çıkıyor. Bu günlerde başlayarak Mart 2019’a kadar sürecek olan yerel seçimlerde denge gazetesi Manisa gündemini okuyucularına taşıyacak.

Denge Gazetesine kim ne demiş? 

Murat Baybatur: (AK parti MKYK (Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi) Murat Yerel seçimlerde bir aday için karar verilecek ama o kararı da Recep Tayip Erdoğan verecek.

Özgür Özel: (CHP Manisa Milletvekili ve Gurup Başkan Vekili) Yerel seçimleri kazandığımız noktada Türkiye’de çok şey değişecek 

Erkan Öztürk: (MHP İl Başkanı) İktidarı yalınız bırakmadık ama biz yalınız kaldık.

Partiler hala Büyükşehir adaylarını sahaya çıkarmadılar. AK parti MKYK (Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi) Murat Baybatur’un “Yerel seçimlerde bir aday için karar verilecek ama o kararı da Recep Tayip Erdoğan verecek”. Bu demek oluyor ki karar henüz Ankara dipfrizlerinde soğuk tutuluyor.

CHP, STK’lar ve Millet İttifakı çevreleri ile görüşerek Manisa için değişim arayışını sürdürüyor. CHP Milletvekili ve Gurup Başkan Vekili Özgür Özel’in, “Yerel seçimleri kazandığımız noktada Türkiye’de çok şey değişecek” söylemi yerel seçimlere çok hazırlıklı ve iddialı olduklarını ortaya koyuyor.

MHP, Cumhur ittifakının yerele taşınmaması sonrası yeniden değerlendirmeler yapsa da Manisa’da Cengiz Ergün ismi olması MHP’yi rahatlatıyor.

Cengiz Ergün Manisa seçmenine sorulunca:

1-Kamuoyunda Cengiz Ergün MHP’den çok CHP’den oy alıyor. “Bu defa Cumhur ittifakı ortağı olan MHP’nin Manisa Büyükşehir adayına CHP tabanı oy vermez” söylemi dillendirilerek Ergün’ün gücü kırılmaya çalışıldığı konuşuluyor.

2- Cengiz Ergün “Manisa biz, biz Manisa’yız diyerek genel seçimlerde birey olarak kendi iradesini sandığa yansıttığını, yerel seçimlerde Manisa’nın çıkarlarını gözettiği söyleniyor.

3- Evet, hayır referandumu ve genel seçimlerde Manisalının emeği olan Belediye imkânlarını partiye sunmak yerine birey olarak kendi oyunu kullandığını bunun yeni bir belediyecilik anlayışı ve Belediye Başkanı tutumu olduğuna vurgu yapıyorlar. 

4- Cengiz Ergün, Manisa kazanımını Manisalı olarak kendi kazanımı bilir. Cengiz Ergün, Manisa’nın kazanmayacağı hiçbir oluşum içinde olmaz inancı oldukça seçmen içinde yaygın. 

Şu an Manisa’da konuşulan tek aday Cengiz Ergün. Diğer partilerin adayları belli olduğunda Manisa Büyükşehir için kimi seçeceği tahminleri de ortaya çıkacak.

Ergün’e İlçe destekleri

İlçelerde sıradan seçmen görüşleri içerisinde ortaya çıkan manşet: Manisa, Saruhan, Salihli, Sarıgöl, Ahmetli, Akhisar, Turgutlu… İlçeleri partizanlık yapmayan Belediyeciliği, Manisalılar bir bütün olarak Manisa yaratan Cengiz Ergün’ü gördü. 

 Hadi hayırlısı…

Ali Gültekin

YORUM EKLE

banner324

banner323

banner320

banner321