banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

''Yurtdışından gelen oylar çok önemli''

Ziyaret için Almanya'da bulunan CHP'li Ercan Karakaş, Duisburg Sosyal Demokratlar Derneği'nde toplantıdaki konuşmasında Yurtdışında Yaşayan Vatandaşların oylarından yararlanmak gerektiğini söyledi

banner197
''Yurtdışından gelen oylar çok önemli''

 

 

Yurtdışındaki vatandaşların oyları çok önemli

Ziyaret için Almanya'da bulunan CHP'li Ercan Karakaş, Duisburg Sosyal Demokratlar Derneği'nde toplantıdaki konuşmasında Yurtdışında Yaşayan Vatandaşların oylarından yararlanmak gerektiğini söyledi

CHP'nin seçimlerle ilgili çalışma konusunda bilgiler veren Karakaş, Türkiye'de 2013 yılında belediye seçimleri ile başlayan seçim takvimini 2014'te cumhurbaşkanlığı, 2015'te ise milletvekilliği seçimleri takip edeceğini hatırlatarak, CHP'nin yurtdışı örgütlenmesinin seçimlere hazır hale getirileceğini söyledi.

Karakaş, CHP'nin eski genel merkezinin restore edilerek parti okulu olarak açılacağını hatırlatarak, '' bizi örgütlü bir toplum ile yürümek güçlendirir ve iktidara götürür. Bu Akademi'de CHP'ye gönül vermiş Sosyal Demokrasi'yi benimseyen insanlar siyaset eğitimi alacak, yurtdışından da katılımlar sağlanacak'' dedi.

Karakaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

'' Türkiye'de yapılacak yerel seçimlere Türkiye'nin yurtdışındaki konsoloslukları aracılığı ile oy kullanma imkânına sahip olacak Vatandaşların oylarından yararlanmak istiyoruz. Bazı Alman parti yetkilileri buna sıcak bakmasa da, Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi'ne göre bu bir yurttaşlık hakkı, bu unutulmamalı. Yurtdışında 3 milyonun üzerinde Türk vatandaşı yaşamakta, bu enerjiden faydalanmalı''

Avrupa'da AKP'nın ilerici, CHP'nin gerici gibi algılama oluştuğunu, bu algının giderek kırıldığını anlatan Karakaş, yurtdışındaki sendikal ve siyasal algılamaların Türkiye'deki yapılan siyasete katkılar sağlayacağını görüşünü savunarak,'' örgütlü siyaset iktidara yürür'' dedi.

Türkiye ekonomisinin, AK Parti döneminde rakamlarla şişirilerek oynandığını değinen Karakaş, '' ekonomideki büyümenin yüzde 5,1 olmasına rağmen alt ve üst kesimde uçurum arttı. Sendikalar etkisiz hale getirilmekte. Bu durum İller arasında aynı'' dedi.

ercan-karakas-alm-b.jpg

BIRAKILSA HALİFELİK İSTERLER

Belediyeler arasında İstanbul Belediyesi'nde neler olduğunun gizlendiğine de değinen Karakaş, '' Devlet büyüklüğündeki İstanbul belediyesi özel statüyle yönetilmemeli. İstanbul Belediyesi'nde neler oluyor bilinmiyor. Bunlar istedikleri gibi yönetmek istiyorlar. İstedikleri zaman istedikleri yere Camii konduruyorlar. Bunlar rahat bırakılsa halifelik de isterler'' dedi.

Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt'un ve HDF Genel Başkanı İsmail Eren ve Sosyal Demokrat görüşlülerin hazır bulunduğu toplantıda Karakaş, çeşitli soruları cevaplandırdı. Karakaş bir soru üzerine konuşmasını '' parti liderinin ''kurtarıcı olarak görme'' anlayışından kurtulmak lazım'' diye tamamladı.

ha-ber.com / Cevdet Albay / Duisburg

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir