banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör FETÖ

''Yunanistan Avrupa’ya ait olmaya devam edecek''

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Yunanistan'ın Avrupa'ya ait olmaya devam edeceğini söyledi.

banner197
''Yunanistan Avrupa’ya ait olmaya devam edecek''
 
'Yunanistan Avrupa’ya ait olmaya devam edecek'

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Yunanistan'ın Avrupa'ya ait olmaya devam edeceğini söyledi.

Gauck, Alman Televizyon Kanalı ZDF’te yayınlanan "Berlin Direkt" programında yaptığı açıklamada, Avrupa’nın bugüne kadar bugünkü mali kriz gibi bazı krizler yaşadığını, ancak şimdiye kadar Yunanistan ile yaşadığı durum gibi bir olayla karşı karşıya kalmadığına işaret etti.

Gauck, "Yunanistan'ın Avro Grubu'nda olmaması halinde Avrupa parçalanmaz mı diyorsunuz?" şeklindeki soruyu, "Bunu henüz düşünmek istemiyorum. Bunu düşünmeyi reddediyorum. Yunanistan Avrupa’ya ait olmaya devam edecek" diye cevapladı.

Tartışmalarda kaybolan güvenin yeniden inşa edilmesi için bir çok şeyin yapılması gerektiğini savunan Almanya Cumhurbaşkanı, Yunanistan'a yeni bir yardım paketi verilmesi yönünde karar alınması durumunda, Yunanistan ve oradaki kurumlarla güvenin geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nde kalması gerektiği yönünde görüş belirten Gauck, "Bu Avrupa bir arada kalmak için anlaştı" diye konuştu.

Borç krizinde bulunan Yunanistan'a ilişkin yapılan tartışmalarda Almanya Başbakanı Angela Merkel'i de savunan Gauck, Başbakan Merkel’in herhangi bir şekilde galibiyet kazanmak değil, "kuralların açık bir şekilde göz ardı edildiği veya yeterince kontrol edilmediği duruma son vermek" istediğini söyledi.

Gauck, Yunanistan’ın geçici bir şekilde Avro Bölgesi'nden çıkmasına ilişkin önerilere de değinerek, burada birisinin vahim bir şey olması durumunda hazırlıklı olunduğunu göstermek istediğini kaydetti.

Avrupa'ya gelen sığınmacılar konusuna da değinen Gauck, Almanlara daha fazla sığınmacı almaya hazır olmaları uyarısında bulundu.

Gauck, Avrupa'da yer alan ülkelere de bu konuda yükümlülüklerini yerine getirmeleri çağrısında bulundu

ha-ber.com


banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir