‘Verdiğiniz sözü tutun!’

Koalisyon anlaşmasına göre Alman hükümeti tarafından belirlenecek yeni ulusal turizm stratejisi henüz adım atılmadı.

‘Verdiğiniz sözü tutun!’
Alman Turizm Birliği (DTV) başkanı Reinhard Meyer, „Federal Hükümet turizm sektörüne karşı sahip olduğu sorumluluğu sonunda hakkıyla yerine getirmelidir“ diye konuşarak, Almanya´nın ulusal turizm stratejisinin saptanması için 10 farklı aktivite alanı içeren bir „gelecek planı“ sundu.
 
Altı ay önce kurulan Almanya Federal Hükümet, hükümet ortakları arasında kesinleşen koalisyon anlaşmasında yeni bir ulusal turizm stratejisinin geliştireceğine karar vermişti.
 
Bu kararın artık hayata geçirilmesi gerektiğine dikkati çeken Meyer, „bu planları artık ivedilikle gerçekleştirmek lazım. Sektörün başarısını şu anda var olan sübvansiyon karmaşasından, bakanlıkların arasında süregelen eşgüdüm eksikliğinden ve mesela su yollarında meydana gelebilecek altyapı yetersizliğinden dolayı riske atamayız“ diye konuştu.
 
Ayrıca federal hükümet ile eyalet hükümetleri arasında devam eden eşgüdüm eksikliğinden de rahatsız olan DTV, bir kaç farklı sektörü ilgilendiren turizmin ihtiyaçlarının her iki karar merciinin arasında unutulup gitmemesini istedi ve bunun yanısıra tek elden verilecek ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin AB, Federal ve Eyalet sübvansiyonlarına ulaşabilecekleri bir sisteme ihtiyaç duyulduğunu da dile getirdi.
 
„İşletmelerin yanısıra bisiklet yolu, kaplıca ve sahil yolu gibi turizm için önemli olan birçok altyapıdan sorumlu olan belediyeler için de çok faydalı olan merkezi bir turizm sübvansiyonları başvuru noktasını istiyoruz“ diyen Meyer, bu tarz altyapı unsurlarının turizm için son derece önemli olduğunu vurguladı.
 
Almanya´da turizm 2.9 milyon işyeri sağlayarak ekonominin önemli bir parçasıdır. 105 milyar Euro´dan fazla gelir yaratan turizm, Almanya´daki makine sanayinden veya perakende ticaretinden daha yüksek bir katkı sağlıyor. Turizmin ayrıca ekonomik olarak zayıf olan bölgelerde önemli bir unsur olduğu bilinmektedir. (Kaynak:Tourexpi)

ha-ber.com
 
  
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321