banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

''Vatan için bedel ödenecekse öderiz''

Frankenthal Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) davetlisi olarak Almanya'da bulunan Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Duisburg kentinde bir konferans verdi. Sarızeybek, ''Türkiye neler oluyor?'' başlıklı konferansta terör, medya, başta olmak üzere iç de dış siyaset üzerinden konuştu.  

banner197
''Vatan için bedel ödenecekse öderiz''

 

''Vatan için bedel ödenecekse öderiz''

Frankenthal Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) davetlisi olarak Almanya'da bulunan Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Duisburg kentindeki Doğu Türkistan Enformasyon Merkezi'nde bir konferans verdi.

Sarızeybek, çok sayıda davetlinin katıldığı, ''Türkiye neler oluyor?'' başlıklı konferansta terör, medya, başta olmak üzere iç de dış siyaset üzerinden konuştu.

Sarızeybek, ''adı PKK olan bir terör örgütü için şehitler veriyoruz. Vatan için bedel ödenecekse öderiz. Biz şehit olurken terör ile mücadele eden generallerimiz suç işledi diye hapse atılırken, PKK'lılar kucaktan kucağa dolaştırılıyor'' dedi.

BDP'li vekillerinin teröristlerle kucaklaşmalarını televizyon kanallarının defalarca gösterdiklerine değinen Sarızeybek, şöyle devam etti:

''8 bin 600 askerimizi şehit eden PKK temsilcileri mecliste. Katiller için ben buradayım diyorum, Anadolu'yu karış karış gezerek anlatıyorum. Başbakan (Recep Tayyip Erdoğan) PKK'nın terör örgütü olmadığını söylüyor. O zaman askerlerimizi kim öldürdü, bu nasıl adalet Allah aşkına? Türk ordusu koşullar ne olursa olsun mücadelesine devam ediyor.''

Yapılan terör saldırıların Irak Kürt Bölgesi başkanı Mesut Barzani'nin bölgesinden geldiğinin apaçık belli olduğunu söyleyen Sarızeybek, ''Barzani Irak'ta adını henüz dünyaya duyurmadığı bir devlet kurdu. Her şeyi var. Açıklamalarında bile Güney Kürdistan diyor. Demek ki bunun Kuzey'i de var. Türkiye'de Kürdistan diye bir devlet olamaz. Biz Kürtler ile kan bağımız var.

BAŞBAKAN BAĞIRIP ÇAĞIRIYOR

Başbakan'ın çıktığı televizyon programlarında bağırıp çağırdığını ileri süren Sarızeybek, ''Fetullah Gülen kardeşlerimize ulaşabilsek, AK Parti diye Bir şey kalmaz. Bizi Samanyolu Televizyonu'na çıkartmıyorlar. Bize gerçekleri anlatmıyorlar. Halkımız gerçekleri bilmiyor. Başbakan her akşam televizyon kanallarında bağırıp çağırıyor.

TÜRK HALKI BORÇLANDIRILDI

Sarızeybek, ''Türk yasalarında Ergenekon Savaşı, Ergenekon hâkimi yoktur. Ergenekon Türk milletinin doğuşunun bir destanıdır. Hani Türk milleti nerde kaldı? Bülent Arınç ''Ergenekon'u tepeledik'' diye konuşursa, bu Türk milletinin yargılandığı anlamına gelir. AK Parti desteği ile Türkiye'nin gelir kaynakları birer birer satılıyor. Bankalar, Limanlar ve en son köprüler satıldı. Biz kendi ekonomimizi kendimiz yönetemezsek bu nasıl olacak. Türk halkı borçlandırıldı. '' diye anlattı.

KOMŞU ÜLKELER YANIYOR

Türkiye'ye komşu ülkelerin savaş içinde yandığına değinen Sarızeybek konuşmasına şöyle devam etti:

''Irak'ta iç savaş çıktı, binlerce Müslüman yerinden yurdundan oldu, binlercesi hayatını kaybetti. Şimdi de Suriye iç savaş nedeniyle yanıyor. Bunun bu hale gelmesine biz destek verdik. Komşularımızın arkasında İsrail 1982 yılında Siyonist Dergisi'nde yayınladığı gizli planı hayata geçirmeye çalışıyor. 1946'da Filistin haritası bugünkünden farklıydı. İsrail kuruldu Amerikan desteği ile Filistin topraklarını işgal etti. İsrail sürekli savaş yapıyor. Kutsal toprakları bile işgal ederek eline geçirdi. Siyonist İsrail bölge Müslümanlarının birleşmesini istemez. İsrail'in asıl hedefi Türkiye'dir. ASALA terör örgütü kurdular, diplomatlarımızı öldürdüler. Türk Ermeni meselesidir diye önümüze koyarak bizi Ermeniler ile baş başa bıraktılar. PKK'yı kurdular, 30 yıldır uğraşıyoruz. Destekçileri de belli. Tüm bunların arkasında büyük büyük Kürdistan hayali var. Amaçları bizi Türk dünyası ile olan bağlarımızı kopartmak, bizi parçalamak. ''

add-duis-konf-b.jpg

İSRAİL VE ABD TEVRAT'I KULLANIYOR

Türkiye'ye yerleştirilecek Patriot füzeleri İsrail'e yarıyor. Patriotlar, İsrail'e atılacak füzeleri havada engellemek için kullanılacak. İsrail, ' bir ülkeyi işgal edeceğime, o ülkenin hükümetini ele geçiririm bana hizmet eder''politikası yapıyor. İsrail ve ABD Tevrat'ı kullanarak halklarından destek alıyor.''

ÖDÜLÜ GERİ VERSİN

Başbakan'a İsrail tarafından kendisine verilen ödülün geri iade etmesi talebinde bulunan Sarızeybek, ''Başbakan, İsrail tarafından Davut boynuzu adı verilen yedi kollu şamdanı geri versin, niye vermiyor? Başbakanlık konutunda o şamdanın ne işi var. Ali Kırca ile yaptığı bir röportaj sırasında ekranlara geldi. Onun yerine bir bozkurt fotoğrafı yok muydu? En iyi Bozkurt Atatürk. Yaptıkları siyaset ile İsrail'i köşeye sıkıştıramıyor. One minit ve Mavi Marmara olayından sonra İsrail ile olan ticari ilişkiler ikiye katladı. Demek ki araları iyi.

KÜRT SORUNU SALDIRSI

Sarızeybek konuşmasını Kürt Sorunu konusunda şöyle sürdürdü.

''Türkiye'de 'Kürt sorunu var'' diye saldırıyorlar. Sorun varsa bunun adı o değil. Doğuda insanlar eğitimden yoksun. Terör örgütü yakıp yıkıyor. Orada yaşananların başında Ağalar, aşiretler var. Urfa'da 300 bin dönüm araziye halen sahip olanlar var. BDP milletvekili Ahmet Türk Mardin Ağası. Kendine ait şatosu bile var. Demokrasilerde Aşa olur mu? Bu sorunları çözmeden 'Kürt Sorunu' üzerinden yola çıkarsanız doğruyu yapmış değilsinizdir. Bize siyasetten yalan söylüyorlar. Türkiye'de önce güvenlik sağlanmalı. Biz niye Mardin'de köyde yaşayan köylünün çayını içemiyoruz. Dış güçlerin beslediği terör örgütü oralarda korku saçıyor. Kurtuluş savaşında bütün devletler Türkiye'ye saldırdı. İtalya ve Yunanistan ekonomik yönden zor durumda, batılı ülkeler onları ayağa kaldırmaya çalışıyor halde bizim bizden başka dostumuz yok. Ne mutlu Türk'üm diyene'' sözleri ile konuşmasını bitirdi.

Sarızeybek, konferansa katılan Atatürkçü Düşünce Dernek Başkanları ile bir hatıra fotoğrafı çektirdi ve yeni çıkan kitaplarını imzaladı.

add-duis-konf-c.jpg

ha-ber.com / Cevdet Albay / Duisburg

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir