UTEF`den engellilere büyük destek

UTEF`in engelliler için düzenlediği gecede yardım yağdı ve 6 bin Euro toplandı.

UTEF`den engellilere büyük destek
UTEF`den engellilere büyük destek

UTEF`in engelliler için düzenlediği gecede yardım yağdı ve 6 bin Euro toplandı.

Kısa adı UTEF olan Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlı Kimsesizler Federasyonu Almanya Nürnberg ve Forchheim İl Başkanlığı organizesinde gerçekleştirilen ‚Engellilere Yardım Gecesi ‘büyük ilgili gördü.

Nürnberg Bodrum Palast’da düzenlenen ‚Ozanlar Gecesi’ne Aşık Maralı ve Ozan Sabit İnce katılırken geceden elde edilen gelirle, engellilere özel yapılmış olan arabalar teslim edildi.

ÇOK SAYIDA SEÇKİN DAVETLİ KATILDI
Nürnberg Başkonsolosluğu adına Muavin Konsolos Mesut Doğan, CHP Kuzey Bavyera Birliği Başkanı Rıfat Çolak, FDP Bavyera Eyalet Milletvekili adayı ve FDP Herzogenaurach İl Başkan Yardımcısı Bülent Ekrem, Nürnberg Uyum Meclisi Üyesi Hediye Erdem, UTEF Kayseri İl Başkanı ve Anasan Başkanı Sabit İnce, UTEF Nürnberg Başkanı İlknur Reiche ve Forchheim İl Başkanı Leyla Gezici ile yaklaşık 100 kadar seçkin davetlinin katıldığı gecede Şiirler okunup Türküler söylendi.REİCHE: ÇOK İYİ BİR BAĞIȘ ELDE ETTİK
Organize boyunca kendisine ‚El Ele ile mi yapıyorsun ‘sorusunun yöneltildiğini, kendisinin uzun bir süredir bu dernek ile hiçbir bağlantısının olmadığını ifade eden UTEF Nürnberg İl Başkanı İlknur Reiche, „Benim için duygu dolu çok özel bir gece. İki hafta gibi kısa bir zamanda organize edilmesine rağmen çok iyi bir bağış elde ettik. Alınan bağışların tek bir kuruşunu bile kullanmadık. Eğlenceden önce toplananların hepsi doğrudan Türkiye’deki engellilerimize gönderildi. Geceden elde edilenleri de şimdi Türkiye’den gelen yetkililerimize teslim edeceğiz. Ne sanatçılarımıza ne de salona bir harcama yapmadık. Sağ olsunlar hepsi de ‚bu da bizim katkımız olsun ‘dediler “şeklinde konuştu. YAKLAȘIK 6 BİN EURO TOPLANDI
Türkiye’de iki engelli çocuğumuza vücut ölçülerine ve ağırlıklarına göre özel engelli araçları yaptırılıp teslim edildiğini ayrıca Motor kazasından sonra engelli olup sadece 3 aylık engelli maaşı alan 2 çocuk babası ile kas hastası olan bir bayana kök hücre tedavisi için yardımda bulunduklarını ifade eden Başkan Reiche, „Toplam yaklaşık 6 bin Euro bağış yapmış olduk “dedi.

GEZİCİ: ÖNEMLİ OLAN BİRBİRİMİZE DESTEK OLMAKTIR
Kendisinin de bir engelli yakını olduğunu küçük yaşta üç çocuğununsa engelli olduğunu belirten Forchheim İl Başkanı Leyla Gezici ’de „Bizler eğer ki birilerine yardım edebiliyorsak ne mutlu bizlere. İyi ki UTEF ile bu yola çıkmışım çok mutluyum. İlla ki ön planda olmamıza gerek yok, önemli olan birbirimize destek vermektir, yardımcı olmaktır “dedi.İNCE: BİZİM İÇİN SONUÇ ÖNEMLİ
UTEF Kayseri İl Başkanı ve Anasan Başkanı Sabit İnce de „Bizim için sonuç önemli ve sonuç da yardımlarınız yerine ulaştı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “dedi.

TÜRKİYE ‘DE NÜFUSUN YÜZDE 12’Sİ ENGELLİ
Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 12’sini oluşturan engelli vatandaşlarımızın haklarının, başta Anayasamız olmak üzere çeşitli milli yasalarla ve taraf olduğumuz uluslararası sözleşmelerle güvence altına alındığına dikkat çeken Muavin Konsolos Mesut Doğan, „Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değildir. Temel hedef, engelli vatandaşlarımızın her türlü imkâna ve hizmete en az herkes kadar ulaşabildiği bir ortamı sağlamaktır “dedi. 

DOĞAN: ENGELLİ VATANDAȘLARIMIZA KONSOLOSLUKTA ÖNCELİK TANINIYOR
Devletimizin temsilciliği olan Nürnberg Başkonsolosluğu’nda engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla tüm tedbir ve önlemlerin alınmaya çalışıldığını ifade eden Doğan, „İşlem yaptırmak üzere konsolosluğumuza gelen engelli vatandaşlarımıza her zaman öncelik tanınmaktadır. Kendileri Başkonsolosluğumuzla herhangi bir işlem yaptırmak üzere geldiklerinde bir personelimiz münhasıran bu vatandaşımızla ilgilenmekte ve işlemlerini en kısa sürede gerçekleştirmektedir. Burada ayrıca ifade etmek isterim ki, Başkonsolosluğumuz önümüzdeki dönemde inşa edilecek yeni binası da elbette ‚engelsiz bina ‘olarak inşa edilecektir “dedi.

EKREM: DESTEK İÇİN VARIM
Daha sonra söz alan Milletvekili adayı Bülent Ekrem’de partisi FDP’nin Almanya’daki engellilerle ilgili yapmakta olduğu çalışmalarına değinerek, „Milletvekili seçileyim veya seçilmeyeyim, benim için hiç önemli değil. Engelli vatandaşlarımızın bariyerleri aşması için elimden gelen desteği vermeye hazırım “dedi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321