Ünlüler İklim ve Çevre için el ele verdi

Almanya'daki Türk toplumunun çevre ve iklim duyarlılığının arttırılması için geliştirilen KLIMIG Projesine Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Ediz Hun ve Feridun Zaimoğlu'nun da aralarında bulunduğu pek çok ünlü isim destek veriyor.

Ünlüler İklim ve Çevre için el ele verdi

 

 

Ünlüler İklim ve Çevre için el ele verdi

Almanya'daki Türk toplumunun çevre ve iklim duyarlılığının arttırılması için geliştirilen ECOLOG Enstitüsü ve TAM Vakfı tarafından geliştirilen KLIMIG Projesine Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Ediz Hun ve Feridun Zaimoğlu'nun da aralarında bulunduğu pek çok ünlü isim destek veriyor. Proje 22 Ekim'de Hannover'den start alacak.

Türkiye ve eski Sovyet ülkelerinden gelen göçmenler arasında çevre bilincinin ve duyarlılığının arttırılması amacıyla uygulamaya konan ''Çevreyi ve İklimi Korumak. Bizim Elimizde.'' [KLIMIG. Klimaschutz. In unserer Hand!] projesi, çok sayıda etkinlik ve yayınla kamuoyunun karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Barınma, ulaşım ve beslenme alanları başta olmak üzere çeşitli yaşam alanlarında çevresel hassasiyetin geliştirilmesi hedefini taşıyan proje, 22 Ekim 2012 tarihinde Hannover'de gerçekleştirilecek büyük çaplı bir sempozyum ile start alacak.

Proje kapsamında Hamburg, Aşağı Saksonya ve Kuzey Ren Vesfalya pilot eyaletleri olarak çeşitli göçmen derneklerinde bilgilendirme toplantıları tertiplemeyi hedeflediklerini belirten proje yöneticisi Caner Aver, çok dilli bilgilendirme broşürlerinin yanı sıra medya aktivitelerinin de çalışmalarında merkezi bir öneme sahip olacağını ifade etti. Kamuoyu çalışmalarında hedef gruplarının ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak iletişim stratejileri geliştirileceğini kaydeden Aver, proje kapsamında bir danışma kurulu ve bir dostluk grubu oluşturarak geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Aver ''Danışma kurulumuzda Prof. Dr. Ahmet Toprak, T.C. Düsseldorf Konsolosu Sayın Fırat Sunel, Türk Çevre Sivil Toplum Örgütü Yeşil Çember, Yeşiller Partisi alt çalışma grubu Çevreci Müslümanlar (Grüne Muslime), Alman Rus İşadamları Birliği, Alman Yahudi Cemaati Birliği ve Alman Çevre Birliği gibi üst kuruluşlar yer alacak. Oluşturulacak dostluk grubuna ise ünlü oyuncu Ediz Hun, T.C. Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, TAM Vakfı Direktörü Prof. Dr. Hacı Halil Uslucan, Yazar Feridun Zaimoğlu, Dr. Ahmet Lokurlu gibi Türk toplumun önde gelen isimler dahil olacaklar" dedi.

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM) Vakfı ve ECOLOG-Enstitüsünce geliştirilip uygulamaya konan ''Çevreyi ve İklimi Korumak. Bizim Elimizde!'' Projesi, Federal Çevre Bakanlığı tarafından destekleniyor.

ha-ber.com/ Hannover

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2012, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321