banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

''Türkler siyasi malzeme olarak kullanılıyor''

Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler Kadın, Aile, Sağlık ve Uyum Bakanı Aygül Özkan, kentteki Türk esnafı ile bir araya geldi

banner197
''Türkler siyasi malzeme olarak kullanılıyor''

 

 

''Türkler siyasi malzeme olarak kullanılıyor''

Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler Kadın, Aile, Sağlık ve Uyum Bakanı Aygül Özkan, kentteki Türk esnafı ile bir araya geldi

Ocak ayında Aşağı Saksonya Eyaleti'nde yapılacak seçimler nedeniyle çalışmalarına hız veren Özkan, Hannover Central Otel'de toplantı düzenledi.

Hannover merkezinde son iki gün içinde esnaf ve derneklerden yaklaşık bin 500 kişiyle görüştüğünü ifade eden Özkan, görüşmelerinde genelde vatandaşlık, üniversite harçların kaldırılması, yerel seçimlerde oy hakkı gibi önemli konular üzerinde sorularla karşılaştığını belirterek, ''Partim CDU içerisinde bu konular üzerinde mevcut görüşlerin değişmesi için çalışmalar yapacağım. Bazı partiler Türk'leri siyasi malzeme olarak kullanmaktadır. Aslında hiç bir partiye malzeme olunmaması gerekir'' dedi.

Toplantıda sivil toplum temsilcilerine de hitap eden Özkan, ''Sorunları çözebilmek için kuruluşlar olarak birlikte hareket etme becerisini göstermelisiniz. Üyelerinizi özellikle gençleri siyasete yönlendirip, destek vermelisiniz'' diye konuştu.

aygul-ozkan-temas-b.jpg

Seçme hakkından yararlanılmasının önemine vurgu yapan Bakan Özkan, Hannnover ve çevresinde Alman vatandaşı olan Türk kökenlilerin sayılarının küçümsenmeyecek bir oranda olduğuna dikkati çekerek, ''Kendinize yakın bulduğunuz siyasi partiye ve kişiye oy verebilmeniz için öncelikle mutlaka sandığa gidiniz. İki oy kullanma şansınız var. Birinci oyunuzu seçim bölgesindeki adaya tercihli oy olarak verip, ikinci oyunuzu partiye verebilirsiniz. Ben öncelikle birinci oyunuza talibim'' diyerek, Türk kökenlilerin oylarına talip olduğunu belirtti.

Dernek temsilcilerinden Avrupalı Türk İşadamları Derneği (BTEU) Başkanı Ahmet Güler, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, Bakan Aygül Özkan'ın böyle önemli bir makama gelmesinde Türk göçmenlerin bir katkısı olmamasına rağmen, bakanlık süresince Türklerle çok yakın olduğunu belirterek, ''Almanlar'a ve diğer göçmenlere karşı olan görevini hiç ihmal etmedi. Türk sivil toplum kuruluşlarının Alman kuruluşları ile eşit düzeyde tutulmaları için çok çaba sarf etti'' dedi.

aygul-ozkan-temas-c.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir