‘Türkler Erdoğan’ın sözünü dinlemiyor, reddediyorlar’

Alman Die Welt gazetesi, haberinde “Türk Lirası krizinde Türkler, Erdoğan’ın sözünü dinlemiyor, reddediyorlar” ifadelerine yer verdi.

‘Türkler Erdoğan’ın sözünü dinlemiyor, reddediyorlar’

Alman Die Welt gazetesinin, Erdoğan ve Türk lirasını konu aldığı haberde şu ifadeler yer aldı:

“AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Doları liraya çevirin yastık altındaki paraları çıkarın” gibi lirayı kurtarma çabaları, aralıksız çağrıları da artık eskisi gibi karşılık, yankı bulmuyor ve ciddiye alınmıyor.

Döviz rezervleri konusunda kamuoyuna açıklanan rakamlar nedeniyle de endişeli vatandaşlar paralarını dövize çeviriyorlar.”

Habere göre Türkiye’de insanlar 181, 2 milyar dolara yakın paralarını dolara çevirip saklıyor. Die Welt bu duruma ilişkin “Bu da bir dolarlaşan, dolarla dönecek bir ekonomiyi toplumu gösteriyor” yorumunda bulundu.

‘SULTANA BENZEYEN ERDOĞAN’

“Halkın Erdoğan’a ve onun şu anki ekonomik politikalarına bu kuşkuyla yaklaşımı zamanla Erdoğan’ın zorlandığı şu günlerde her şeyi daha da zorlaştıracaktır. Yönetim stiliyle bir sultana benzeyen Erdoğan uluslararası para ve sermaye piyasalarıyla çatışıp bu piyasaların etkisini kaybedince, kendi vatandaşlarının yardımına ihtiyaç duydu.”

İşte haberin Almanca etayı:

In der Lirakrise verweigern die Türken Erdogan die Gefolgschaft

ha-ber.com

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 22:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayfer Sorgun
Ayfer Sorgun - 1 ay Önce

Önce rte kendi dolar ve altınlarını tl ye çevirsin, ülkeyi soktuğu borç batağından kurtarsın, şeriat, değil çağdaş hukukun uygulanmasının önünü kesmesin! Tek adamlığın sonunun, onları nerelere götürdüğünü görsün artık! Bu güzel ülke dünyanın kültür, eğlence ve dinlenme merkezi olacak bir coğrafyadayken ülke insanına sefilleri oynatmasın! Be ve re mi yor sa çekilsin!

SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321