banner216
Öne Çıkanlar CHP AKP Obama FETÖ Oranienplatz ABD

Türkiye`ye yatırım konusunda istekliler

Alman işverenler, „Türkiye ile ekonomik ve ticari ilişkileri devam ettirmekte istekliyiz“ dediler.

banner197
Türkiye`ye yatırım konusunda istekliler
Türkiye`ye yatırım konusunda istekliler

Alman işverenler, „Türkiye ile ekonomik ve ticari ilişkileri devam ettirmekte istekliyiz“ dediler.

Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk-Alman İş Adamları Derneği TİAD ve Nürnberg Ticaret Odası IHK’nın ortaklaşa düzenlediği TÜRKİYE ve YATIRIM toplantısı TİAD Nürnberg toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Türkiye’deki son gelişmeler ışığında işadamları ve uzmanlar Türkiye’ye yatırımlar konusunu tartıştılar. Bazı zorluklara rağmen birçok yabancının Türkiye ile ekonomik ve ticari ilişkilerine devam etme istekliliğinin altının çizildiği toplantıya İstanbul’dan katılan FM Consulting CEO’su Peter J. Heidinger “Türkiye’de siyasi belirsizliklere rağmen ekonomide işler gayet iyi gidiyor. Görüştüğümüz pek çok yatırımcı ve iş adamı da 2016 yılının ve izleyen dönemlerin çok iyi geçeceğini belirtiyorlar. Mevcut durum ve beklentiler iyi seyrediyor.” dedi.  

TİAD Nürnberg’in Başkanı Erdal Çeç ise konuşmasında son 5 yılda belki 40 kere Türkiye’ye gittiğini belirterek, işlerin sürekli olarak iyiye gittiğini ifade etti ve özellikle inşaat sektöründe oluşan fırsatlardan yararlanıldığını vurguladı. 

BİRÇOK ŞİRKETİN YATIRIMI VAR
Prof. Dr. Orhan Kocagöz ise, Frankonya’daki birçok şirketin Türkiye’de yatırımları olduğunu örnekleyerek, Türkiye ile ilgili Alman yatırımcılara yönelik TİAD özel toplantılarının devam edeceğini söyledi. “TİAD olarak bir bilgi platformu sunmak istiyoruz Alman yatırımcılara. Bu doğrultuda yatırımcılarla ve uzmanlarla bir araya gelerek bu tarz çalışmaları devam ettireceğiz. Sektör bazında da bu uğraşlarımızı sürdürüyoruz.” dedi. IHK’dan Christian Hartmann da IHK’nın gelecek yıl da Türkiye hakkında toplantılarına devam edeceğini belirtti.GÖRÜŞ VE TECRÜBELER AKTARILDI
15’i Alman 30 iş adamı, uzman ve ilgililerin katıldığı toplantı görüş ve tecrübelerin aktarıldığı bir ortamda geçti. Uzmanlar sonuç olarak yatırımcıların Türkiye’ye ilgisinin devam ettiğini vurgulayarak Türkiye’yle iş yapan ya da Türkiye’ye yatırım yapma planları olanların bu konuda danışmanlık veren kurumlardan ve uzmanlardan yararlanırlarsa, Türkiye’yle ilgili daha net ve doğru bilgiler edinilebileceğinin altını çizdiler.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir