Türkiye'ye gelmek için hazırlık yapıyorlardı

Almanya'nın Dortmund kentindeki evlerinde çıkan yangında hayatını kaybeden 1'i kız 3 çocuğun Adana'daki evlerinde yas var

Türkiye'ye gelmek için hazırlık yapıyorlardı

 

 

Türkiye'ye gelmek için hazırlık yapıyorlardı

Almanya'nın Dortmund kentindeki evlerinde çıkan yangında hayatını kaybeden 1'i kız 3 çocuğun Adana'daki evlerinde yas var

Taziye çadırının kurulduğu merkez Seyhan ilçesindeki evde gazetecilere açıklama yapan, ölen çocukların amcası Ali Tüfekçi, ağabeyinin 3 yıl önce eşinin ölümünün ardından çocuklarının üvey anne tarafından büyütülmemesi için evlenmediğini söyledi.

Muharrem Tüfekçi'nin 3 yıldır çocuklarına tek başına baktığını belirten Ali Tüfekçi, gözyaşlarını tutamayarak, ''Yeni açacağı iş yerini işletebilmek için ve çocuklarının daha iyi yetişmesi için eğitim hayatlarına Türkiye'de devam etmelerine karar verdik. Yeğenlerim bu yangında ölmeselerdi 3 gün sonra Adana'da olacaklardı'' dedi.

Ölen yeğenlerinin cenazelerinin Almanya'daki otopsinin ardından Türkiye'de toprağa verileceğini belirten Ali Tüfekçi, gazetelerde çıkan bazı haberlerin kendilerini incittiğini ve acılarını artırdığını kaydederek, ''Yeğenlerimin ölümünün ardından bazı haberler yapıldı ve ağabeyim Muharrem sanki çocuklarını kendisi öldürmüş gibi yazılar yazıldı. Bu haberler olay daha aydınlığa kavuşmamışken yapıldı. Halbuki kardeşim şu anda psikolojik destek alıyor ve telefonda dahi konuşamıyor. 'Allah'ım bari biri yaşasaydı da acım hafifleseydi' diye konuşan bir insan nasıl olur da 3 evladını birden öldürür'' diye konuştu.

Öte yandan, olayla ilgili olarak çocukların babası Muharrem Tüfekçi ile birlikte yaşayan Bulgar kökenli kadın, cinayet ve kundaklama suçlamasıyla Almanya'da tutuklandı.

Dortmund polisi, Dortmund Sulh Mahkemesi'nin söz konusu kadın hakkında cinayet ve kundaklama suçlarından tutuklama kararı çıkarttığını, çocukların babasının ise zan altında olmadığını belirtti.

Alman gazeteleri, Muharrem Tüfekçi'nin yaklaşık 9 aydır birlikte olduğu Bulgar kökenli kadının, çocukları önce bıçaklayarak öldürdüğünün, ardından da evi ateşe verdiğinin tahmin edildiğini yazdı.

Haberlerde, olay günü Tüfekçi'nin, sabah erken saatlerde evden çıkarak, çok katlı binanın karşısında bulunan bir lokalde oturduğu, daha sonra sevgilisinin yanına eli yaralı olarak geldiği ve serserilerin kendisine saldırdığını söylediği, ikisinin birlikte eve dönerken itfaiyenin yangını söndürmeye çalıştığını gördüğü belirtildi.

Gazete haberlerinde, komşuların, Tüfekçi'nin çocuklarıyla Türkiye'ye dönmek istediği için sevgilisiyle bir süredir kavga ettiğini söylediği kaydedildi.

Tüfekçi ailesinin daha önce binanın en üst katında oturduğu ve çocukların annesinin yaklaşık 3 yıl önce, anahtarını kaybettiği için bir iple üst balkondan eve girmeye çalışırken aşağıya düşerek hayatını kaybettiği bildirildi.

Evdeki yangın söndürüldükten sonra 4 yaşındaki Mustafa ile 12 yaşındaki ablası Dilan'ın cesetleri bulunmuş, 10 yaşındaki Mehmet ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Polis, otopsiden sonra yaptığı açıklamada, 3 çocuğun da önceden şiddete maruz kaldığını ve Mustafa'yla Dilan'ın yangın çıkmadan önce hayatlarını kaybettiğini bildirmişti.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2012, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321