banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

''Türkiye'de toplumsal barışı sağlamalıyız''

Mercedes-Benz İşçi Temsilcisi İbrahim Akbal tarafından Bremen'deki "Berliner Freiheit" Halk Merkezi salonunda düzenlenen konferans programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Türkiye'deki siyasal yaşam ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

banner197
''Türkiye'de toplumsal barışı sağlamalıyız''

 

 

''Türkiye'de toplumsal barışı sağlamalıyız''

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Türkiye'de toplumsal barışın sağlanması gerektiğini söyledi

Alman Sendikalar Birliği (DGB) adına Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz İşçi Temsilcisi İbrahim Akbal tarafından Bremen'deki "Berliner Freiheit" Halk Merkezi salonunda düzenlenen konferans programına katılan İnce ile CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Türkiye'deki siyasal yaşam ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İnce, seçmenin oy konusunda tarafsız bir şekilde araştırma yapması gerektiğini belirterek, partisinin iktidara gelmesi halinde toplumsal uzlaşmayı sağlayacaklarını söyledi.

İnce, "Milletimiz karpuz gibi ortadan bölünmüştür. Okullarımız, hatta camilerimiz bile ayrı. Allah'ın evi bölünür mü hiç, bu bölünmüşlükle nereye kadar, kini bırakmalıyız. Kürtlerle, Alevilerle, tek parti CHP'siyle kafasında sorular olan olabilir, haksızlıklar da yapılmış olabilir, bunları el birliği ile gidermeliyiz. En büyük projemiz budur" dedi.

chp-ince-bremen-c.jpg

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de konuşmasında Avrupa’nın dünü ve bugününe değindi.

Çelebi, önceki yıllarda daha adaletli ve sosyal olan Avrupa'nın acımasız bir sömürü ile karşı karşıya kalarak, liberal sermayenin rol aldığı bir kıta haline geldiğini belirtti. Çelebi, ''Sermayenin Avrupa'sı dünyada egemen oldu. İşte biz bu Avrupa'ya karşı küresel mücadeleyi birlikte verdiğimiz zaman yine o sosyal Avrupa'yı geriye getirebiliriz'' dedi.

Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine değinen Çelebi, ''Genç nüfuslu Türkiye'yi AB'ye alırsak, bizim için tehdit oluşturur'' diyorlar. Esasında özgürlüğü, hukuku ve adaleti uygulamayan, yaşam kalitesi düşük olan ülke ancak bir tehdit oluşturur'' diye konuştu.

chp-ince-bremen-b.jpg

Programı organize eden İbrahim Akbal Türkiye'de yoğun bütçe toplantıları nedeniyle programlarına AK Parti temsilcilerinin katılamadığını ifade etti.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir