banner216
Öne Çıkanlar Almanya ekonomi terör Berlin Türkiye Polis

Türkiye, Kaiserslautern'e taşındı

Türk kültürünü tanıtmak amacıyla Kaiserslautern'de yapılan 'Türkiye Festivali'ne Alman vatandaşları yoğun ilgi gösterdi

banner197
Türkiye, Kaiserslautern'e taşındı

 

 

Türkiye, Kaiserslautern'e taşındı

Türk kültürünü tanıtmak amacıyla Kaiserslautern'de yapılan 'Türkiye Festivali'ne Alman vatandaşları yoğun ilgi gösterdi

Türk kültürünü tanıtmak amacıyla Kaiserslautern'de yapılan 'Türkiye Festivali'ne Alman vatandaşları yoğun ilgi gösterdi. Almanya'nın Rheinland Pfalz Eyaleti'ne bağlı Kaiserslautern şehrinde düzenlenen Türkiye Festivali'ne Alman ve Türk vatandaşların dışında şehirde yaşayan birçok farklı ülke vatandaşları katıldı.

Akademi Eğitim Merkezi (ABZ) tarafından organize edilen, Türkiye Cumhuriyeti Mainz Başkonsolosluğu ve Kaiserslautern Belediyesi'nin himayesinde yapılan Türkiye Festivali'nde Türkiye'nin bütün yöreleri tanıtıldı. Şehrin en işlek caddesinde kurulan stantlarda kültür, sanat, müzik, yöresel halk oyunları, el sanatları, ebru sanatı ve Türk mutfağının birbirinden lezzetli yemekleri tanıtıldı. Üç gün boyunca değişik kültürel etkinliklerin de yapıldığı Türkiye Festivali'nde Alman vatandaşları Türkiye'yi yakında tanıma imkanı buldular. Almanya ve Türkiye'deki farklı kültürleri tanıma ve iki ülkenin halkları arasındaki dostluk ilişkilerini geliştirmek amacı ile yapılan festivale, Mainz Başkonsolosu Aslan Alper Yüksel, Kaiserslautern Belediye Başkanı Dr.Susanne Eisenmann, SPD Milletvekili Ruth Leppla, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Festivalde, Türkiye'nin tarihi mimari yapısını andıran stantlarda yapılan tanıtımlarda ziyaretçiler yöresel kıyafetlerle karşılandı. Orta ve Doğu Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Marmara, Ege, Güney ve Doğu Anadolu bölgelerine ait yemek kültürü, müzik, el sanatları ve turizmi hakkında gelen ziyaretçiler bilgilendirildi. Ziyaretçiler, Türk kahvesi, ebru sanatı, folklor oyunları ve ney taksimine daha fazla ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Dr. Susanne Eisenmann ve Mainz Başkonsolosu Aslan Alper Yüksel, festivalin birinci gününde stantları tek tek gezerek her yöre hakkında bilgi aldılar, yemekleri tatma imkanı buldu. Festivale ev sahipliği yapan Kaiserslautern Belediye Başkanı Dr. Susanne Eisenmann, festivalin kültürlerin bir arada kaynaşması adına güzel bir adım olduğunu, farklı kültürlerin bir arada olmasının sevindirici olduğunu ifade ederek festivali düzenleyen ABZ Derneği'ne teşekkür etti. Mainz Başkonsolosu Aslan Alper Yüksel ise birlik ve beraberliğin sağlanması adına güzel bir festival olduğunu söyleyerek, Türk kültürünü tanıtma imkanına vesile olan herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir