Türk-Yunan dostluğunu müzikle pekiştirdiler

Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu’nun, Yunan Kalimera müzik grubu ile ortaklaşa düzenledikleri „Rebetiko-Rembetika-Rebetika” konserinde Türk-Yunan dostluğu müzikle pekiştirildi.

Türk-Yunan dostluğunu müzikle pekiştirdiler

Türk-Yunan dostluğunu müzikle pekiştirdiler
 
Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu’nun,  Yunan Kalimera müzik grubu ile ortaklaşa düzenledikleri „Rebetiko-Rembetika-Rebetika” konserinde Türk-Yunan dostluğu müzikle pekiştirildi.
 
Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu’nun,  Yunan Kalimera müzik grubu ile ortaklaşa düzenledikleri „Rebetiko-Rembetika-Rebetika” konserinde Türk-Yunan dostluğu müzikle pekiştirildi. Münihli müzikseverler, Münih Müzik Yüksek Okulu konser salonunu tıklım tıklım doldurdu. Konsere damgasını vuran olay, Münih Başkonsolosluğu yardımcı konsoloslarından Nihal Uluoğlakçı’nın, Phaedre Amyra ile birlikte „Entarisi Al’a benziyor“ adlı parçayı iki dilli olarak okuması oldu. Uluoğlakçı, profesyonel bir performasyonla yorumladığı parça sonunda izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı. Konseri, Münih Başkonsolosu Mesut Koç, konsolos Selçuk Eke, Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal ve Ticaret Ataşesi İsmet Salihoğlu'nun yanı sıra Münih Belediye Meclisi Üyesi Cumali Naz da izledi.


 
20 ESERİ İKİ DİLLİ OLARAK SESLENDİRDİLER

TRT sanatçısı Ahmet Kadri Rizeli’nin yönettiği konserde tüm eserlerin iki dilli olarak sunuldu. Konserde,  konsolosluk yetkililerinden ve konserin düzenleyicilerinden Şükrü Akçelik, Yunan sanatçı Stelios Makropoulos ile birlikte „Ağlama anne“ adlı eseri seslendirirken, salonda bulunan annesinin oldukça duygulandığı gözlenildi. Toplam yirmi eserin iki dilli olarak seslendirildiği konserde, Serpil Artan Akman, Gülfer Salam, Serdar Avan, Ferda Tokmak, Anıl Çıra, Deniz Aksan-Filizmen, Ahmet Yıldız, Şemşetin Bahçekapılı ve Dilek Sırlı da Türkçe olarak solo eserler seslendirdiler. Konser sonunda müzik yönetmeni Ahmet Kadri Rizeli, Yunan meslektaşı ve konserin Yunan tarafı mimarı Lefteris Armyras ile birlikte „Bu şarkı hiç bitmesin“ adlı tangoyu seslendirdiler.


 
Konseri Beyza Akay ve Metin Sırlı sunarken, TRT sanatçıları Ahmet Kadri Rizeli, Safinaz Rizeli, Semih Çelikel, Tunca Yüksel, Bekir Sakarya ve Samet Uraş entrümanlarıyle eşik ettiler.  Kalimera Müzik Grubu ise Phaedre Armyra, Lefteris Armyras, Stelios Makropoulos, Fotis Makris, Jannis Kallias, Minas Zografou ve Katherina Giannitsioti’den oluştu.


 
ha-ber.com/Ahmet İNCEL / MÜNİH

 
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus Uslu
Yunus Uslu - 3 yıl Önce

kalimera, komsularimiza tatyos efendiden, yorgo efendiden biraz bahsetmissinizdir herhalde. birdahaki konsere basin yoluyla davetiye bekleriz. selamlarimizla.

SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321