banner269
Öne Çıkanlar Almanya ekonomi terör Berlin Türkiye Polis

Türk ve Alman girişimcilerden destek

TD-IHK üyeleri ''Cross-Cultural Mentoring'' projesine mentor olarak katılıyor

banner197
Türk ve Alman girişimcilerden destek

 

 

Türk ve Alman girişimcilerden destek

TD-IHK üyeleri ''Cross-Cultural Mentoring'' projesine mentor olarak katılıyor

Berlin, 07.09.2012: TD-IHK’nın iki üyesi uzun yıllara dayanan iş tecrübelerini genç işadamlarıyla paylaşıyor. BEYS marketing & media GmbH’dan Burhanettin Gözükakça ile Orpedo Orthopedics Company KG Genel Müdürü Dilhan Görgün, ''Cross-Cultural Mentoring'' projesine mentor olarak katılıyor.

Berlin Ekonomi ve Hukuk Yüksek Okulu (Hochschule für Wirtschaft und Recht, HWR) ve Berlin Teknik ve Ekonomi Yüksek Okulu (Hochschule für Technik und Wirtschaft, HTW) tarafından organize edilen mentoring projesi, BildungsWerk in Kreuzberg GmbH ve Uygulamalı Araştırma Enstitüsü’nün (Institut für angewandte Forschung) desteği ile gerçekleşiyor. Sloganı ''Uyuma destek'' olan proje, araştırma ve uygulama arasında bir köprü oluşturmaktadır. Yeni geliştirilmiş çok kültürlü (cross-cultural) mentoring yaklaşımı doğrultusunda Alman ve göçmen kökenli küçük veya orta ölçekli işletmelerin bir yıllık bir periyod boyunca belirli aralıklarla bir araya gelmesi sağlanıyor.

Burhanettin Gözüakça angajmanını böyle değerlendirdi: ''Deneyimlerimi işini yeni kurmuş girişimcilerle paylaşıp, onlara özel bir destek sağlamak istiyorum.'' Dilhan Görgün projenin mentorlara sağladığı faydaları bu sözlerle vurguladı: ''Girişimci olarak 20 yıllık tecrübemi genç işadamlarına aktararak ayrıca kendi uzmanlık alanımı geliştirme ve yeni iş ortaklarıyla temas kurma olanağı doğuyor.''

Mentoring projesi, genç girişimcilerin yeteneklerini geliştirme ve ekonomik potansiyelini güçlendirmesinin yanı sıra kültürlerarası paylaşımı desteklemeyi ve katılımcıların göç ve toplumsal konulara karşı duyarlılıklarının artmasını hedeflemektedir. Proje, katılan şirketleri ekonomik, siyasal, hukuk ve kültürel açıdan güçlendirir.

TD-IHK projeyi Almanya’da faaliyet gösteren girişimcilerin kültürel çeşitliliğinden faydalanmak için uygun bir adım olarak değerlendiriyor. Almanya’da yaklaşık 80.000 Türk şirketi takriben 40 milyar Euro ciro yapıyor ve 400.000 kişiye istihdam sağlıyor.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir