banner216
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

Tüp bebek kampanyasına destek

Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler ve Uyum Bakanı Bakanı Aygül Özkan, çocuk sahibi olmak isteyen ailelere destek vereceklerini açıkladı.

banner197
Tüp bebek kampanyasına destek

 

 

Tüp bebek kampanyasına destek

Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler ve Uyum Bakanı Bakanı Aygül Özkan, çocuk sahibi olmak isteyen ailelere destek vereceklerini açıkladı.

Aşağı Saksonya hükümeti, çocuk sahibi olamayan ailelere destek amaçlı 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girecek olan federal programa dahil oldu.

Federal Hükümet ve eyalet yönetimleri, tüp bebekte ailelere düşen tedavi masraflarının yüzde 50'sini üstlenecek.

Konu üzerine açıklama yapan Aygül Özkan ''Biz çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yardım etmek istiyoruz'' dedi.

Çocuk sahibi olmak isteyen çok sayıda çiftin kendilerine başvuruda bulunarak, tedavi giderleri için nasıl para biriktirmek zorunda kaldıklarını anlattıklarını ifade eden Özkan, ''Bu nedenle ailelere verilen desteğin çok anlamlı bir yatırım olduğunu biliyorum'' dedi.

25-59 yaşları arası her on çiftten birinin istedikleri halde çocuk sahibi olamadıklarına işaret eden Özkan, ''Edindiğimiz deneyimler, bundan böyle işin maddiyatını düşünmeyecek ailelerde gebe kalma şansının daha yüksek olacağı ve dolayısıyla dünyaya gelecek çocukların sayısında artış olacağınıı göstermektedir'' diye konuştu.

1.7 milyon avroluk bir bütçe ayrılan yardımdan Aşağı Saksonya Eyaleti'nde ikamet eden ve aynı eyalet içerisinde tedavi gören aileler yararlanabilecek. Aranan şart ise, kadın 25-40 yaşları arasında erkek ise, 25-50 yaş arasında olması.

2004 yılından bu yana Alman sağlık sigorta şirketleri, kısırlık tedavisinde en sık kullanılan yöntem olan tüp bebekte ilk üç girişimin maliyetlerinin yüzde 50'sini karşılıyordu.

Almanya'da tüp bebek için yapılan her tıbbi girişim 3 bin 800 Euroya mal oluyor.

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir