Tendence fuarı Frankfurt'ta başladı

Uluslararası Tüketici Ürünleri ve Hediyelik Eşya Fuarı Tendence, Almanya'nın Frankfurt kentinde başladı. Türkiye'den de 3 şirketin katıldığı fuarda 135 bin metrekarelik bir alanda 66 ülkeden 1852 katılımcı yer alıyor.

Tendence fuarı Frankfurt'ta başladı

 

 

Tendence fuarı Frankfurt'ta başladı

Uluslararası Tüketici Ürünleri ve Hediyelik Eşya Fuarı Tendence, Almanya'nın Frankfurt kentinde başladı

Türkiye'den de 3 şirketin katıldığı fuarda 135 bin metrekarelik bir alanda 66 ülkeden 1852 katılımcı yer alıyor.

Tendence fuarına İstanbul'dan katılan Arda şirketinin yetkilisi Serhan Serim, 2013 yılının yaz siparişlerini almak için fuara katıldıklarını belirterek, ''Öncelikli hedefimiz 2013 yaz ürünlerimizi müşterilerimize göstermek'' dedi.

tend-furari-basl-b.jpg
tend-furari-basl-d.jpg

Cam dekorasyonu sektöründe 10 yıldan bu yana hizmet verdiklerini ifade eden Serim, dünya çapında tanınmış bir şirket olduklarını ve ürünlerini savurma tekniğiyle imal ettiklerini kaydetti.

Serim, bu yıl Tendence fuarına katılan Türk şirketlerin sayısının düşmesinin sebebini de, fuarın zamanlamasının yanlış olmasından kaynaklandığını belirterek, ''Fuarın zamanlaması tüm Avrupa'da tatil sezonuna denk geliyor. Giderek bu fuar değerini yitiriyor. Bu nedenle böyle giderse katılımların dünya çapında azalacağını düşünüyorum'' dedi.

Fuara İstanbul'dan katılan Aras Metal'in sahibi Anto Kösedağ, fuardan beklentilerinin ihracat rakamlarının artırılması olduğunu ifade ederek, ''Birkaç yıldan bu yana ihracatta sıkıntılarımız var. Bu sıkıntıları aşabilmek için fuarlar bizim tek çıkar yolumuz. 1951 yılından bu yana metal sektöründeyiz. Dünyanın çeşitli ülkeleriyle çalışıyoruz. Demir leğen olarak bildiğimiz leğen üretimiyle başladık, sonra konseptimizi değiştirerek metal bahçe aksesuarları üretmeye başladık'' diye konuştu.

tend-furari-basl-c.jpg
tend-furari-basl-e.jpg

Tendence fuarı 28 Ağustos'a kadar devam edecek.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2012, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321