TBMM heyetinin temasları sürüyor

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu'nun Almanya temasları sürüyor

TBMM heyetinin temasları sürüyor

 

 

TBMM heyetinin temasları sürüyor

Almanya'da temaslarını sürdüren TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu üyeleri Mustafa Ataş, Şirin Ünal, Çiğdem Münevver Ökten, Tülay Selamoğlu ve Recep Gürkan, Frankfurt Goethe Üniversitesi ile çalışmalar yapan ''Main Kind'' projesi uzmanı Thomas Dreisörner ile görüştü.

Komisyon alt başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, ''Görüştüğümüz kurum Frankfurt Üniversitesi ile birlikte çalışarak danışmanlık hizmeti veren bir yer. Okulların kendi yöntemiyle seçerek buraya gönderdiği üstün yetenekli çocuklara danışmanlık hizmeti veriyorlar. Çocuğun gelişmesine hangi yöntemle katkı sağlarlar, bu konuda danışmanlık yapan bir kurum. Direkt üniversiteyle çalışarak, hizmet verilen bir danışma merkezi. Biz de burada istişare ettik, değerlendirerek komisyon raporumuza ekleyeceğiz'' dedi.

Komisyon üyeleri daha sonra Frankfurt Başkonsolosluğu'na ait rezidansa gelerek sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileriyle görüştü.

tbmm-alm-sur-b.jpg

Milletvekilleri, rezidanstaki STK temsilcileriyle Türkiye'deki üstün yetenekli çocukların eğitimleri hakkında yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Türk Alman Sağlık Vakfı'ndan Nalan Çelikbudak, öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra velilerle de çalışmalar yapılabileceğini söyleyerek, bu tür çalışmaların Türkiye'de de faydalı olabileceğini söyledi.

Ataş, bir haftalık Almanya ziyaretinde üstün yetenekli çocukların eğitimleri için uygun yöntemlerin neler olabileceğini araştırdıklarını ve bunların model olarak ele alınacağını belirterek, bundan sonrasının eğitimcilerin işi olduğunu kaydetti.

Ataş ''Biz bir yol haritası çıkardık, bunu meclise sunacağız. Gerisi eğitimcilerin uzmanlık alanı'' diye konuştu.

tbmm-alm-sur-c.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2012, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321