TBMM heyeti Almanya'da

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu üyeleri, Almanya'nın Wiesbaden kentindeki ''Otfried Preussler Üstün Yetenekliler İlkokulunu'' ziyaret etti

TBMM heyeti Almanya'da

 

 

TBMM heyeti Almanya'da

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu üyeleri, Almanya'nın Wiesbaden kentindeki ''Otfried Preussler Üstün Yetenekliler İlkokulunu'' ziyaret etti

AK Parti milletvekilleri Mustafa Ataş, Şirin Ünal, Çiğdem Münevver Ökten, Tülay Selamoğlu ve CHP Milletvekili Recep Gürkan, Okul Müdürü Adolf Seitz, öğretmenler Werena Engelmann ve Susanne Kruska ile görüşerek, eğitim sistemi hakkında bilgi aldı.

tbmm-heyet-alm-b.jpg

Komisyon üyesi Ataş, yaptığı açıklamada, TBMM'de kurulan üstün yetenekli çocukların sorunlarını araştırma komisyonu kapsamında 3 alt komisyon oluşturulduğunu belirterek ''Bunlardan bir tanesi Almanya'ya geldi. Diğerleri ise Yeni Zelanda ve Güney Kore'ye gitti. Bu ziyaretimizin sebebi dünya ülkeleri içerisinde üstün yetenekli çocuklarla ilgili model olabilecek ülkelerdeki modelleri araştırarak inceleyelim ve Türkiye'deki üstün yeteneklilerle ilgili nasıl bir sistem kurulabilir, raporumuza bunu yansıtalım. Bu düşünceyle Almanya'ya geldik'' dedi.

Almanya, Yeni Zelanda ve Güney Kore ülkelerinin Türkiye'deki araştırmalar sonucunda model ülke olarak alındığını da ifade eden Ataş, ''Diğer arkadaşlarımız da Yeni Zelanda ve Güney Kore'de çalışmalarını sürdürüyorlar. Buradan döndükten sonra yaptığımız incelemelerin sonucunda, buradaki modeli bir rapor haline getireceğiz ve TBMM'ye sunacağımız rapora ek olarak koyacağız'' diye konuştu.

tbmm-heyet-alm-c.jpg

TBMM Komisyonu, Almanya ziyareti kapsamında Frankfurt'taki ''Main Kind Projesi'' uzmanı Thomas Dreisörner'le görüştükten sonra, Frankfurt'taki başkonsolosluk rezidansında sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelecek.

20 Ekim'e kadar Almanya'da kalacak olan komisyon üyeleri, Würzburg ve Münih kentlerindeki eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşecek.

tbmm-heyet-alm-d.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2012, 22:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321