banner216
Öne Çıkanlar Türkiye FETÖ ABD DİTİB Almanya PKK

TBMM heyeti Almanya'da

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu üyeleri, Almanya'nın Wiesbaden kentindeki ''Otfried Preussler Üstün Yetenekliler İlkokulunu'' ziyaret etti

banner197
TBMM heyeti Almanya'da

 

 

TBMM heyeti Almanya'da

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu üyeleri, Almanya'nın Wiesbaden kentindeki ''Otfried Preussler Üstün Yetenekliler İlkokulunu'' ziyaret etti

AK Parti milletvekilleri Mustafa Ataş, Şirin Ünal, Çiğdem Münevver Ökten, Tülay Selamoğlu ve CHP Milletvekili Recep Gürkan, Okul Müdürü Adolf Seitz, öğretmenler Werena Engelmann ve Susanne Kruska ile görüşerek, eğitim sistemi hakkında bilgi aldı.

tbmm-heyet-alm-b.jpg

Komisyon üyesi Ataş, yaptığı açıklamada, TBMM'de kurulan üstün yetenekli çocukların sorunlarını araştırma komisyonu kapsamında 3 alt komisyon oluşturulduğunu belirterek ''Bunlardan bir tanesi Almanya'ya geldi. Diğerleri ise Yeni Zelanda ve Güney Kore'ye gitti. Bu ziyaretimizin sebebi dünya ülkeleri içerisinde üstün yetenekli çocuklarla ilgili model olabilecek ülkelerdeki modelleri araştırarak inceleyelim ve Türkiye'deki üstün yeteneklilerle ilgili nasıl bir sistem kurulabilir, raporumuza bunu yansıtalım. Bu düşünceyle Almanya'ya geldik'' dedi.

Almanya, Yeni Zelanda ve Güney Kore ülkelerinin Türkiye'deki araştırmalar sonucunda model ülke olarak alındığını da ifade eden Ataş, ''Diğer arkadaşlarımız da Yeni Zelanda ve Güney Kore'de çalışmalarını sürdürüyorlar. Buradan döndükten sonra yaptığımız incelemelerin sonucunda, buradaki modeli bir rapor haline getireceğiz ve TBMM'ye sunacağımız rapora ek olarak koyacağız'' diye konuştu.

tbmm-heyet-alm-c.jpg

TBMM Komisyonu, Almanya ziyareti kapsamında Frankfurt'taki ''Main Kind Projesi'' uzmanı Thomas Dreisörner'le görüştükten sonra, Frankfurt'taki başkonsolosluk rezidansında sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelecek.

20 Ekim'e kadar Almanya'da kalacak olan komisyon üyeleri, Würzburg ve Münih kentlerindeki eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşecek.

tbmm-heyet-alm-d.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir