banner269
Öne Çıkanlar CHP Obama Oranienplatz AKP Şişli FETÖ

TBB'den Seehofer'e sert tepki

Bavyera Başbakanı Horst Seehofer‘ın (CSU) son açıklamalarına Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu‘ndan sert tepki.

banner197
TBB'den Seehofer'e sert tepki

TBB'den Seehofer'e sert tepki

Bavyera Başbakanı Horst Seehofer‘ın (CSU) son açıklamalarına Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu‘ndan sert tepki.

Bavyera başbakanı Horst Seehofer, Almanya’nın mülteciler politikasında daha sert tutum göstermesi gerektiğini ifade ederek, özellikle güneydoğu Avrupa ülkelerinden gelen mültecilere karşı daha fazla önlemler alınmasını istedi.

TBB Sözcüsü Ayşe Demir: “Seehofer’ın bu açıklamaları mültecilere karşı şiddeti teşvik ediyor ve hiçbir şekilde kabul edilemez“ dedi.

Bu tür sağ popülist açıklamalarının artık durdurulması gerektiğini ifade eden Demir, Almanya’da 'yeterli kadar Alman görünmeyenlere' karşı saldırılarının her gün arttığına dikkat çekti.

Benzer bir atmosferin 90’lı yıllarda birçok ırkçı saldırıya ve cinayetlere yol açtığını hatırlatan Demir „Tekrar insanların öldürülmesi mi bekleniyor?“ diye sordu.

TBB açıklamasında, “Siyasetçilerin ve toplumun, yaşanan saldırılara karşı haykırmasını bekliyoruz. Mültecilere karşı olumsuz atmosfer oluşturarak halkı kışkırtanlara karşı kararlılıkla karşı çıkmak toplumun tüm kesimlerin görevidir. Federal hükümeti ve özellikle başbakan Merkel’i kendi siyasi çevrelerinden gelen sağ popülist söylemlere karşı acilen tavır almasını beliyoruz.“ denildi.

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Irfan Çelik 4 yıl önce

artık csu ve yandaşları açıkça irkçılık yapıyorlar ve kimseden ses seda yok! almanya gibi bir ülkede insanların korku içinde yaşamaları anlaşılır bir durum değil! i̇nsanlar öldürüldü bile ve hala tepki yok!

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir