banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Şevval Sam'dan muhteşem konser

Şarkıcı Şevval Sam, Almanya'nın Frankfurt kentinde Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DIDF) tarafından düzenlenen ''Barış ve halkların kardeşliği için savaşa ve silahlanmaya hayır'' adlı programda konser verdi

banner197
Şevval Sam'dan muhteşem konser

 

 

Şevval Sam'dan muhteşem konser

Şarkıcı Şevval Sam, Almanya'nın Frankfurt kentinde Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DIDF) tarafından düzenlenen ''Barış ve halkların kardeşliği için savaşa ve silahlanmaya hayır'' adlı programda konser verdi. Konseri yaklaşık 700 kişi izledi

Konserden önce konuşan DIDF Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Özdemir, Almanya'nın Türkiye'ye Patriot füzeleriyle birlikte asker gönderme düşüncesini eleştirerek, Türkiye'nin başka ülkelerin askeri yardımına ihtiyacı olmadığını söyledi.

Şevval Sam ise konserde ''Bölgemizde ve dünyada savaş istemiyorum'' diyerek, herkesin öncelikle kendi bölgesinde savaşa karşı tepki gösterdiğinde zamanla tüm dünyada savaşın olmayacağını belirtti.

seval-sam-frank-b.jpg

Barışın anlamının ne olduğunun daha derin bir biçimde idrak edilmesi gereken bir dönemden geçildiğini vurgulayan Sam, ''Üst üste yaşanan savaşlar insanlarda toplumsal hafızayı belli bir zaman sonra değiştiriyor, büyük travmalar bırakıyor. Bütün sevgiye dair algıları, insan olmayı deforme ediyor. Buna dikkat çekmek için daima savaşa hayır cümlesini kurmak ve barışı savunmak gerekiyor'' dedi.

Sam, barışa dair cümleleri müzik üzerinden kurmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

seval-sam-frank-c.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir