banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Şevval Sam coşturdu

Münih'te düzenlenen Kültürler Festivali'nde çok sayıda sanatçı sahne alırken, Şevval Sam, sahne performasyonuyla geceye damgasını vurdu

banner197
Şevval Sam coşturdu

 

 

Şevval Sam coşturdu

Münih'te düzenlenen Kültürler Festivali'nde çok sayıda sanatçı sahne alırken, Şevval Sam, sahne performasyonuyla geceye damgasını vurdu

Münih'te ''2. Kültürler Festivali-Emek Şenliği'' kutlandı. Devrimci İşçi Dernekleri Federasyonu (DIDF) Münih şubesinin, Dayanışme evi ile birlikte düzenlediği geceye Şevval Sam, sempatik davranışları, mükemmel yorumu ve zengin repertauvarı ile damgasını vurdu.

Sam, Aşık Veysel'in ''Dostum'' adlı eseriyle başladığı konserinde, Neşet Ertaş'tan, Kazım Koyuncu'ya kadar bir çok sanatçının eserini seslendirdi. ''Sallana, sallana'' adlı parçayı Türkçe ve Kürtçe karışık olarak seslendiren sanatçı, ''benim köklerimde bu kimlik var, ama bu dili hiç konuşamıyorum'' diyerek Kürtçe türküler de seslendirdi.

sevval-sam-munih-e.jpg
sevval-sam-munih-c.jpg

Festivalde, Münih Dayanışma Evi başkanı Ahmet Arslan, yazar Aydın Çubukçu ve Nürnberg Belediye Meclisi Üyesi Eylem Gün (Sol parti) yaptıkları konuşmalarda barış çağrısında bulundular.

Caz sanatçısı Pınar Ateş kendi ingilizce bestelerinin yanı sıra Türkçe olarak seslendirdiği eserlerle büyük alkış aldı. Festivale Köln'den katılan ''Grup Raslantı'' ve Münih'li ''Go Brazil'' adlı grup geceye renk kattılar.

sevval-sam-munih-b.jpg
sevval-sam-munih-d.jpg

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir