Schöningen Huzurevinde Anadolu Rüzgârı esti

Diakonische Gesellschaft Wohnen und Pflege Clus-Schöningen Huzurevinde ‚Anadolu Rüzgârı ‘esti. „Sommerfest mit Tag der offenen Tür Östliche Köstlichkeiten “günü dolayısıyla Königslutter, Helmstedt halkını bir arada toplayan organizeye ev sahipliğini Schöningen yaptı.

Schöningen Huzurevinde Anadolu Rüzgârı esti

Yaz Festivali günü adı altındaki düzenlenen kutlama programı ayrıca farklı kurum ve derneklerin tanıtım stantları ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Sunuculuğunu Annete Wolter’in üstlendiği Program; Schöningen Belediye başkanı Henry Bäsecke ve Huzurevi müdürü Michael Knobel’in günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmaları ile başladı.

İlerleyen saatlerde Akordeon müziği ile Alex Schneider eserleri büyük beğeni kazandı.

Aussiedler korosu Melodia ise gerçekten görülmeye değerdi.

Folklor dans grubu 50Plus VS Barleben birbirinden güzel figürleriyle programa neşe kattılar.

Almanya, Rusya gibi ülkelerin müzik ve dans gösterilerin ardından Türkiye’yi temsilen programın en renkli görüntüsü ile Helmstedt Anadolu Halk Oyunları (Folklor) Ekibi, Helmstedt Anadolu Bağlama (Saz) grubu, Helmstedt Anadolu Band- Müzik dinletisi güne damgasını vurdu.

Sanatçılardan Ergün Mutlu, Burak Yonat ve Şahin Aksu yaptıkları türkü konseri ile halkı coşturdular.

Kültür ve Sanat organizasyonunu gerçekleştiren Halk Oyunları Eğitmeni ve Müzik Öğretmeni Serkan Çağatay; “Bizim için önemli olan burada yapılan Multi-Kulti organizasyonlara katılarak Anadolu’muzun zengin kültürünü tanıtmak ve de uyum, dostluk gibi projelerin önemini vurgulamak olduğu gibi tüm toplum farklı fertlerinin bir araya Müzik, Folklor, Kültür gibi ortak değerlerle bir araya getirmektir. Program Yaz Festivali kutlaması çerçevesinde farklı ülkelerden insanlarla Barış, Hoşgörü ve Saygı mesajlarına vesile olmasının yanı sıra, en anlamlısı da katılan arkadaşlarımca desteklenmesinin memnuniyet verici olmasıdır. Bize bu bağlamda yaşlılarımıza bir nebze olsun tanıtım ve eğlendirme fırsatı verdiler. Bu vesile ile bu fırsattan dolayı ülkemiz ve vatandaşlarımız adına organizasyon sorumlusu Annete Wolter’e bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Ayrıca Helmstedt Alevi Kültür birliği yetkilileri de programa katıldılar. Program kapanış kısmında karşılıklı muhabbet, kahve ve kek ikramları ile sona erdi.

ha-ber.com/Serkan Çağatay/Helmstedt

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321