banner216
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

Schaeuble: Krizin doruk noktası aşıldı

Almanya Federal Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Euro krizinin sona yaklaştığını ve gelecek yıl için krizin aşılacağı yönünde iyimser olduğunu söyledi.

banner197
Schaeuble: Krizin doruk noktası aşıldı

 

 

Schaeuble: ''Krizin doruk noktası aşıldı''

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, krizin doruk noktasının aşıldığına inandığını belirtti

Schaeuble, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Yunanistan gibi ülkelerin krizi sadece zorlu reformlarla aşılabileceklerini anladıklarını kaydederek, ''Atina'daki hükümet Euro ülkelerine mali olarak fazla yüklenmemesi gerektiğini biliyor. Bundan dolayı da reformları ilerletiyor'' dedi.

Schaeuble, Euro krizi konusunda da, ''En kötü durumu arkada bıraktığımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Alman ekonomisinin 2013 yılında büyüyeceğini tahmin ettiğini ifade eden Schaeuble, ABD ve Asya ile olan ticaretin artırılmasından dolayı durumun düşünüldüğünden daha iyi olduğunu, ancak Avrupa'daki borç krizinin Almanya'da da izler bıraktığını vurguladı.

''ÜCRET ARTIŞLARI ABARTILMAMALI''

Almanya'da maaşların artırılmasına yönelik tartışmaları da değerlendiren Federal Maliye Bakanı Schaeuble, ücretlerde artışın mümkün olduğunu ancak şartlara göre ayarla yapmak gerektiğinin altını çizdi. Schaeuble, ''Ekonomik olarak kötü zamanlar yaşarken, ücretlerdeki artış abartılmamalı.'' şeklinde konuştu. Hükümetin 2013 Eylül ayında yapılacak genel seçimlerden sonra Almanya için de tasarruf önlemleri alacağına dair söylentilere karşılık da CDU'lu bakan, bütçenin seçimlerden önce hazırlanacağını ve bu tür bir tasarrufun hükümet programında olmadığını iddia etti.

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir