banner216
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

''Sağlık sektöründe Türklere ihtiyaç var''

İki dilliliğin çok önem kazandığı sağlık sektöründe Türk gençlerine geniş eğitim ve işyeri olanakları sunuluyor

banner197
''Sağlık sektöründe Türklere ihtiyaç var''

 

 

''Sağlık sektöründe Türklere ihtiyaç var''

İki dilliliğin çok önem kazandığı sağlık sektöründe Türk gençlerine geniş eğitim ve işyeri olanakları sunuluyor

Münih'te sağlık personeli yetiştiren ''Akademie'''nin müdürü Rainer Ammende ''Türk gençlerine sadece bir yıllık eğitimle bile meslek edinme olanağı sunan ''Akademie'' ye bekliyoruz'' dedi.

Eleman bulmakta zorlanan sağlık sektörü özellikle iki dilli olmaları nedeniyle Türk gençlerine büyük önem veriyor. Münih'te ''Staedtisches Klinikum München'' bünyesindeki beş kliniğe eleman yetiştiren ''Akademie'''nin müdürü Rainer Ammende Türk gençlerine akademide eğitim görmeleri çağrısında bulundu.

Artık birinci neslin hastaneleri doldurduğunu söyleyen Ammende ''Yeteri kadar Almanca bilmeyen bu insanlara en iyi kendi dillerini konuşan sağlık personeli yardımcı olabilir. Bu nedenle özellikle Türk gençlerini sektörümüze davet ediyoruz. ''Hauptschule'' mezunu olarak bile akademimizde bir yıllık eğitimle hasta bakıcı yardımcısı olarak iş hayatına atılabilirler. Ayrıca ''Mittlere Reife'''si olan gençler üç yıllık eğitimle hemşire olarak çalışabilirler'' dedi. Sağlık sektörünün, işsizliğin had safhaya ulaştığı günümüzde iş garantisi olan ender sektörlerden biri olduğunu vurgulayan müdür Ammende ''bizde görülen sağlık personeline eğitim esnasında belli bir meslek eğitim maaşı, yurt ve mezun olduktan sonra beş kliniğimizden birinde iş veriyoruz. Ayrıca bu meslek eğitiminin AB içersinde tanınmış olması nedeniyle istenirse herhangi bir AB ülkesinde rahatlıkla çalışılınabilir'' dedi.

munih-saglik-sekt-b.jpg

''Akademie''ye kayıtların Temmuz ayından itibaren başlayacağını belirtten Rainer Ammende ''Akademie'' ile igili tüm bilgiler www.akademie-klinikum-muenchen.de internet alınabilir'' dedi.

ha-ber.com/Münih

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir