banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

Plastik cerrahinin kalbi Bremen'de attı

Avrupa'nın en büyük plastik cerrahi kongresi ilk kez Prof. Dr. Can Cedidi'nin başkanlığında Almanya'nın Bremen kentinde düzenlendi

banner197
Plastik cerrahinin kalbi Bremen'de attı

 

 

Plastik cerrahinin kalbi Bremen'de attı

Avrupa'nın en büyük plastik cerrahi kongresi ilk kez Prof. Dr. Can Cedidi'nin başkanlığında Almanya'nın Bremen kentinde düzenlendi

Dünya genelinden yaklaşık bin doktorun katıldığı kongre Almanya Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin (DGPRAG) ve Alman Estetik Plastik Cerrahlar Derneği'nin ev sahipliğinde 'İnsaniyet' adı altında yapıldı.

Klinikum Bremen Mitte Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümü Şefi Prof. Dr. Can Cedidi başkanlığında gerçekleşen kongrede düzenlenen basın toplantısında, ameliyat sonrası olası komplikasyon nedenleriyle kişilerin yaşadığı ülkede ameliyat olmaları ve ucuz ameliyatlardan kaçınılması önerildi.

Uzmanlar her ameliyatta olduğu gibi estetik ameliyat öncesi de hastanın sağlıklı olması, kan dolaşımı hastalıklarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Sorular üzerine, güzellik ameliyatı masraflarını karşılamayan sigortaların, ameliyat sonrası oluşan rahatsızlıklarda hastane parasının, hastanın kazancına göre bir kısmını üstlendiği belirtildi.

Estetik ameliyatların yurt dışında yaptırılmasına pek olumlu bakmadıklarını belirten uzmanlar, hastaların ameliyattan sonra bakımını da yapmak istediklerini belirterek psikolojik veya fiziksel problemleri olan kişilere bu operasyonların bir fayda sağlamayacağını, eşler arasındaki krizin neşter ile çözülemeyeceğini ifade ettiler.

bremen-cerah-kongre-b.jpgKongre hakkında bilgi veren Prof. Dr. Can Cedidi, Almanya'da bir Türk olarak kongre başkanı seçilmenin hiç de kolay olmadığını belirterek, kongrenin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini ve bundan çok mutlu olduğunu söyledi.

Geniş programları kapsamında 33 sempozyum, 200 konferans ve katılan plastik cerrahları için atölye çalışmaları yaptıklarını belirten Cedidi, ''Bu vesile ile tüm dünyadan katılan cerrahlar, yapmış olduğumuz ameliyatlara da katılarak bu alanda yenilikleri yerinde izleme fırsatı bulmuşlardır'' diye konuştu.

Güzellik ameliyatları konusunda her insanın tercihinin farklı olduğunu belirten Prof. Cedidi, ''Bir insan kendisini güzel bulmuyor ve sevmiyorsa istediğinizi yapsanız bile başarılı olamazsınız'' dedi.

Yeni teknik teknoloji sayesinde güzellik ameliyatlarını, dışarıdan herhangi bir nakil yerine, kişinin kendi yağlarını naklederek gerçekleştirdiklerini vurgulayan Cedidi, ''Vücudun yüz, meme gibi yerlerindeki deri buruşukluğunu, yaptığımız yağ nakli ile giderebiliyoruz. Daha sağlıklı olan bu girişim, hastalarımız ve bizi memnun ediyor'' diye konuştu.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir