banner216
Öne Çıkanlar terör Demokrasi Polis TDI Berlin İslamiyet

PKK'lılar Almanya'da camiye saldırdı

Baden-Württemberg eyaletinin Kornwestheim kentindeki Merkez Camisi'nin lokalinin camlarını kırıldı ve duvarlara terör örgütünün sembolleri çizildi.

banner197
PKK'lılar Almanya'da camiye saldırdı

 

PKK'lılar Almanya'da camiye saldırdı

Baden-Württemberg eyaletinin Kornwestheim kentindeki Merkez Camisi'nin lokalinin camlarını kırıldı ve duvarlara terör örgütünün sembolleri çizildi.

Almanya'nın Baden-Württemberg Eyaleti'nin Kornwestheim kentinde bir grup terör örgütü PKK üyesi, Avrupa Türk-İslam Birliğine (ATİB) bağlı Merkez Camisi'nin lokalinesaldırı düzenledi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre 01.00 sularında biri kadın üç kişi, cami külliyesi içinde bulunan lokalin camlarını kırdı ve duvarlara terör örgütünün sembollerini çizdi.

"PKK'ya destek terörü şımartıyor"

ATİB Genel Başkanı İhsan Öner yaptığı açıklamada, "Son zamanlarda bazı Alman siyasilerinin ve medyanın, PKK’ya verdiği desteğin, terörü şımarttığının ve buralara taşıma cesaretine yol açtığının belirtilmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Terörün milliyetinin, ülkesinin olmadığını ve dünyanın her tarafında terörün adının belli olduğunu söyleyen Öner, "Terör terördür" ifadesini kullandı.

Bunun sadece ATİB teşkilatına değil, tüm azınlıklara ve güvenlikten sorumlu Federal Almanya’ya yapılmış bir saldırı olduğuna dikkat çeken Öner, şöyle konuştu:

"Dernek binamızın hasar gördüğü bu çirkin saldırıda tek tesellimiz herhangi bir can kaybı olmamasıdır. Bu menfur olay karşısında insanlarımızı sükunetlerini korumaya, tahriklere kapılmamaya ve olayı sağduyulu olarak değerlendirmeye davet ediyoruz. İç huzur ve barışa kasteden bu çirkin saldırının faillerinin bir an önce adalete teslim edilmelerini umuyor, terörün her türlüsünü lanetliyoruz."Stuttgart Başkonsolosu Akıntı

Bu arada, Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı saldırıya uğrayan cami derneği yöneticilerini ziyaret ederek son durum hakkında bilgi aldı.

Saldırıya uğrayan lokalde meydana gelen zararı inceleyen Akıntı daha sonra yönetim ve cemaatle bir süre sohbet etti.

Ahmet Akıntı, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, olayın kabul edilemez olduğunu belirterek Almanya'daki yaşanan barış ortamının zedelenmeye çalışılmasının son derece yanlış bir yaklaşım olduğunu kaydetti.

Ahmet Akıntı Alman makamlarına gerekli yazıların yazıldığını, olayın faillerinin en kısa zamanda bulunarak adaletin önüne çıkarılmalarını ve adaletin uygun göreceği cezayı almalarını umduklarını söyledi.ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir