banner216
Öne Çıkanlar Dünya PKK Almanya turistik Fransa Donald Trump

- "Özgürlükler için savaşın"

Almanya'nın başkenti Berlin'de tutuklanıp Moabit Cezaevi'ne konulduktan sonra salıverilen El-Cezire televizyonu sunucusu Ahmed Mansur, hapisteyken kendisiyle ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na selam ve saygılarını iletti.

banner197
-

Ahmed Mansur açıklamalarda bulundu

Almanya'nın başkenti Berlin'de tutuklanıp Moabit Cezaevi'ne konulduktan sonra salıverilen El-Cezire televizyonu sunucusu Ahmed Mansur, hapisteyken kendisiyle ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na selam ve saygılarını iletti.


Tutuklanmasına neden olan hukuki durumu ve tutuklandıktan sonraki süreci değerlendiren Mansur, hiçbir suçlama olmadan serbest bırakıldığını söyledi.

Başsavcılık tarafından bir açıklama yayınlandığını ve kendisi hakkında suç isnat edilebilecek bir delil bulunmadığını belirten Mansur, tutuklanmasında siyasi etkilerin olduğunu kaydetti.

"Bu, Alman makamları, federal polis tarafından Mısır makamlarının ricasıyla yapılmış bir tutuklamaydı" ifadesini kullanan Mansur, kendisinin Almanya'da mahkum edilmesini uman "Sisi yönetiminin" Berlin'de önemli bir mağlubiyet aldığını, büyük bir kayba uğradığını vurguladı.

- "Erdoğan'a ve Davutoğlu'na teşekkür ederim"

Cezaevinde tutuklu kaldığı sürece Türkiye'den sürekli destek gördüğünün altını çizen Mansur, "Sadece kendi halkı için değil bütün dünya halkları için özgürlük lideri olan Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ederim. O ben hapishanedeyken beni dünya üzerinde destekleyen tek liderdi" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da kendisini iki kere aradığı bilgisini veren Mansur, şunları söyledi:

"Davutoğlu dün avukatımı aradı ve durumum hakkında bilgi aldı. Bugün avukatımı bir kez daha aramış ve beni ne zaman serbest bırakacaklarını sormuş. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na selam ve saygılarımı iletmek istiyorum. Teşekkürler Türkiye, teşekkürler Türkiye Cumhurbaşkanı, teşekkürler Türkiye Başbakanı."

- "Özgürlükler için savaşın"

Anadolu Ajansı aracılığıyla dünyaya mesaj vermek istediğini de söyleyen Mansur, şöyle devam etti:

"Dünya üzerindeki bütün gazetecilere şunu söylemek istiyorum: Özgürlükler konusunda ısrarcı olun. Özgür olmak için cesaretli olun, savaşın, geri durmayın. Hiçbir diktatörlük yönetimi sonsuza kadar sürmez ve bunlardan hiçbir tanesi de (yıkıldıktan sonra) geri dönemez. Bu diktatörlüğün alametidir."

- "Alman yargıç baskı kabul etmedi"

Almanya'daki yargıçların hür olduğunun altını çizen Mansur, "Hiçbir şekilde baskı ve Almanya dışından bir rejimin siyasi baskısını kabul etmediler ve Ahmet Mansur'un serbest kalmasına karar verdiler" diye konuştu.

Hapishanede ve havaalanında kötü muamele görmediğini belirten Mansur, kendisine sağlanabilecek bütün olanakların da sağlandığını söyledi.

ha-ber.com

banner201
Anahtar Kelimeler:
Ahmed Mansur

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir