banner216
Öne Çıkanlar AB Almanya Türkiye Fransa Suriye Recep Tayyip Erdoğan

Özdemir: Erdoğan Almanya'ya karşı rehine topluyor

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir Schweriner Volkszeitung’un pazartesi günkü baskısında yer alan açıklamasında Türkiye’de tutuklu Alman vatandaşlarına değinerek Ankara'ya yönelik daha sert bir tutum izlenmesini talep etti.

banner197
Özdemir: Erdoğan Almanya'ya karşı rehine topluyor
Özdemir: Erdoğan Almanya'ya karşı rehine topluyor

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir Schweriner Volkszeitung’un pazartesi günkü baskısında yer alan açıklamasında Türkiye’de tutuklu Alman vatandaşlarına değinerek Ankara'ya yönelik daha sert bir tutum izlenmesini talep etti.
 
Almanya'nın Schwerin kentinde yaşayan David B.'nin Türkiye'de yaklaşık 5 aydır tutuklu olduğunun ortaya çıkmasının "Erdoğan rejiminin tüm muhalif seslere karşı vicdansızlığını bir kez gösterdiğini" kaydeden Özdemir, Erdoğan hakkında "Ülkemize karşı rehine topluyor" diye konuştu.
 
Erdoğan'ın sadece sertlik ve paranın dilinden anladığını belirten Özdemir "İşte bunları, vatandaşlarımızın ve Erdoğan rejiminin tüm siyasi tutuklularının serbest bırakılması için kullanmalıyız" diye konuştu.
 
Schulz: Erdoğan'a süre tanınmalı
Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) başbakan adayı Schulz da Pazar günü yaptığı açıklamada Erdoğan'a birkaç haftalık bir süre tanınmasını talep etmişti. Schulz eğer bu süre içerisinde Türkiye'de tutuklu Alman vatandaşları serbest bırakılmazsa Gümrük Birliği görüşmelerinin ve AB üyelik yardımlarının kesilmesini talep etmişti.(Kaynak:DW)

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir