banner269
Öne Çıkanlar AB Almanya Türkiye Fransa Recep Tayyip Erdoğan Suriye

Özdemir: Alman hükümeti Türkleri korumalı

Yeşiller Partisi'nin liste başı adayı Cem Özdemir, Alman hükümetinin Almanya'daki Türklerin korunması konusunda açık bir mesaj vermesi gerektiğini söyledi.

banner197
Özdemir: Alman hükümeti Türkleri korumalı
Özdemir: Alman hükümeti Türkleri koruma

Yeşiller Partisi'nin liste başı adayı Cem Özdemir, Alman hükümetinin Almanya'daki Türklerin korunması konusunda açık bir mesaj vermesi gerektiğini söyledi.

Yeşiller Partisi Eş Başkanı ve partinin liste başı adayı Cem Özdemir, Almanya'da yaşayan Türk kökenlilerin korunması konusunda Alman hükümetinin açık bir sinyal verilmesini istedi.
 
Özdemir, Neue Osnabrücker Zeitung'a verdiği mülakatında, "Şunu açıkça dile getirmekte fayda var; Erdoğan'ın kolu Almanya siyasetine kadar uzanmamalı" dedi. Özdemir, bu konuda mevcut hükümetin üstüne düşeni yerine getirmesi gerektiğini ancak ihmalkar davrandığını vurguladı.
 
Almanya'da yaşayan ve ülkenin anayasasına riayet eden herkesin kendini güvende hissetmesi ve korunması gerektiğini ifade etti.
 
Cem Özdemir, "Yeşiller partisinin bir sonraki hükümette yer almaları durumunda, Erdoğan'ın cami ve derneklerde oluşturduğu casusluk sistemine karşı ciddi adımlar atmaya kararlı olduklarını" söyledi.
 
Türkiye kökenli seçmenler
Almanya'da yaklaşık 1 milyon 250 bin Türk kökenli seçmen bulunuyor. Ancak toplam 61 milyon 500 bin seçmen arasında bu küçük bir oran olarak görülüyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın burada yaşayan ve oy verme hakkı bulunan Türkiye kökenlilere seçimlerde meclisteki üç büyük partiye (CDU/CSU, SPD ve Yeşiller) oy vermemeleri çağrısında bulunması tartışmalara yol açmıştı.(Kaynak:DW)
 
ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Zafer külekçi 11 ay önce

Olamaz böyle bir şey. Edep yahu. senin başka işin yokmu. herkonuda Türkiye

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir