banner216
Öne Çıkanlar kundaklama Türkiye Michael Kellner ABD askerleri VIKZ Nevriye Yılmaz

Öğrenci ve yetkilileri buluşturdu

FDP Bavyera Eyalet Milletvekili adayı Bülent Ekrem‘in toplantısı ilgi gördü.

banner197
Öğrenci ve yetkilileri buluşturdu
Öğrenci ve yetkilileri buluşturdu

FDP Bavyera Eyalet Milletvekili adayı Bülent Ekrem`in toplantısı ilgi gördü.

Alman Hür Demokrat Parti‘ den (FDP) Bavyera Eyalet Milletvekili adayı olan Batı Trakya Türklerinden Bülent Ekrem tarafından hazırlanan Eğitim ve Uyum konulu toplantı Herzogenaurach ve çevresinde yaşamakta olan gençler arasında büyük ilgi gördü.

Siyasetçi Bülent Ekrem’in organizesinde Herzogenaurach’daki Hofgarten’de düzenlenen ve Ekonomi uzmanı Doç. İsmail Akpınar ile diğer FDP Milletvekili adayı Matthias Fischbach’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya Erlangen Friedrich Alexander Üniversitesi öğrencileri ile birlikte partililer katıldı.Bülent Ekrem’in sunduğu programa konuşmacı olarak katılan Doç. İsmail Akpınar konuşmasında özetle Alman eğitimindeki sorunlar ve Türk kökenli öğrencilerin Almanya’ya katkısına değinirken, bir diğer konuşmacı Matthias Fischbach tarafından FDP’nin eğitim programı tanıtıldı.Soru-Cevap şeklinde geçen programın sonunda söz alan Milletvekili adayı Bülent Ekrem, 80’li yıllardaki eğitimin zorluklarına dikkat çekerek, eğitim bugün daha iyi bir düzeyde olsa da eksikliklerin halen giderilemediğini bildirdi.

Üç yıl önce Türk kökenli velilerin şikâyeti üzerine Herzogenaurach Milli Eğitim Müdürü ile görüşerek geçici sınıfların kurulmasına katkı sağladığını ifade eden Ekrem, eğitim ile ilgili çalışmalarının Bavyera genelinde de devam edeceğini bildirdi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / HERZOGENAURACH
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir