ODAK Kültür Merkezi Olağan Genel Kurulunu yaptı

Almanya’nın Münster şehrinde faaliyet gösteren Enternasyonal Odak Kültür ve Eğitim Merkezinin Olağan Genel Kurul toplantısı dernek binasında gerçekleşti. 

ODAK Kültür Merkezi Olağan Genel Kurulunu yaptı
ODAK Kültür Merkezi Olağan Genel Kurulunu yaptı

Almanya’nın Münster şehrinde faaliyet gösteren Enternasyonal Odak Kültür ve Eğitim Merkezinin Olağan Genel Kurul toplantısı dernek binasında gerçekleşti. 

Başkan Hıdır Ateş`in açılış konuşmasından sonra Divan Başkanlığına Mehmet Tanlı, Sekreterliğine ise Olaf Götze seçildiler. Divan Başkanın moderasyonuyla sırasıyla Gündem maddelerine geçildi. Başkan Hıdır Ateş, 2017, 2018 yıllarına ait çalışma ve gelir, giderli Mali raporu Üyelere okudu. Hem Dernek bütçesi hem de çalışma raporu yapılan oylama katılan üyelerin oy birliği ile kabul edildi.
Yönetimin aklanması sonrası yapılan oylamalarda yeni yönetim kuruluna, Hıdır Ateş, Karaca Kaplan, Göksel Koç ve yedek Üyeliğe de Sevim Ateş seçildiler. Genel Kurulun son gündem maddesi olan değişik konular bölümünde üyelerin büyük bir çoğunluğu derneğin geçmiş ve gelecekteki çalışmaları konusunda fikirler belirttiler.Bünyesinde Türk, Yunan, Kürt, Arap, Alman, İranlı, Rus üyeler bulunduran Odak Kültür ve Eğitim Merkezi önümüzdeki dönemde küçük çalışma grupları kurarak şu konularda ağırlıklı olarak çalışacak:

- Yüksek okul öğrencilerine yönelik çalışmalar
- Ev sıkıntısı çeken dar gelirlilerin sosyal evlere taşınması
-Sosyo-Politik çalışmalar
-Başta Türkiye’deki Muhalifler olmak üzere ezilen tüm halklarla Enternasyonal dayanışma 
- Okuma akşamları, Eğitici, İnceleme Gezileri
-Irkçılığa ve Ayrımcılığa karşı diğer demokrasi güçleriyle birlikte aktif ortak mücadeleORTAK MÜCADELE İÇİN KARŞILIKLI SAYGI VE GÜVEN ŞART
Başkan Hıdır Ateş Münsterdeki Genel Kurulun soru-cevap ve değişik konular bölümünde yaptığı konuşmasında, “Odak Kültür Merkezimiz her geçen gün daha da büyümektedir. Tüm Üyelerimizi bu çalışmalarımıza aktif olarak katılmaya çağırıyorum.  Derneğimizde farklı milletlerden ve İnançlardan üyelerimiz var. Biz Enternasyonal bir Merkeziz. Bizim için belirleyici ve önemli olan karşılıklı saygı, demokratik bir birlik ve haksızlıklara karşı verilecek ortak mücadeledir.  Demokrat olan herkese kapımız açıktır. Çalışmalarımızla Münster`in sosyal, politik ve kültürel yaşamına katkı sunuyoruz. Bu çalışmalarda oluşumda gönüllü şekilde görev alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ‘‘dedi.

Divan Başkanı Mehmet Tanlı’nın genel kurula katılan üyelere teşekkür etmesi ve yeni Yöneticilere başarılar dilemesi sonrası toplantı sona erdi.

ha-ber.com/Münster
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321