banner269
Öne Çıkanlar fosfat Türkiye anketler Brüksel Barbara Trionfi Türkiye Piyade Astsubay

Nürnberg`de ilk oylar atıldı

Nürnberg bölgesinde ilk oyu kullananlar arasında Başkonsolos Yavuz Kül ’de yer aldı. Oylar 19 Haziran tarihine kadar kullanılabilecek.

banner197
Nürnberg`de ilk oylar atıldı
Nürnberg`de ilk oylar atıldı

Nürnberg bölgesinde ilk oyu kullananlar arasında Başkonsolos Yavuz Kül ’de yer aldı. Oylar 19 Haziran tarihine kadar kullanılabilecek.

24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye’de gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve 27.dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında, Nürnberg Başkonsolosluğu görev bölgesinde yaşayan ve “Yurtdışı Seçmen Kütüğünde” kayıtlı olan vatandaşlarımız ““Schwadermühl Strasse 3, 90556 Cadolzburg” adresinde oy vermeye başladılar.  Bu çerçevede, vatandaşlarımız için söz konusu adreste yer alan salonda 7-19 Haziran 2018 tarihlerinde, 09.00-21.00 saatleri arasında hafta içi günlerinde 4, hafta sonu günlerinde ise 7 sandıkta oy kullanılabilecek. Ulaşım için ücretsiz otobüs seferleri konuldu
Seçim sandığının bulunulduğu adrese ulaşım için, özel araçlar haricinde gelmek isteyenlere, ücretsiz otobüs seferleri konuldu. Buna göre otobüsler, Nürnberg ve Fürth Tren istasyonlarından saat başı hareket edecek.İl Oy Başkonsolos Yavuz Kül’den
Oylama işleminin başlaması ile birlikte ilk oylardan birini de Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, kullandı. Ardından hayırlı olsun duaları ve alkışlarla vatandaşlarımız oylarını kullanmaya başladılar.Alman Bayern televizyonu oylamaya büyük ilgi gösterdi ve her safhayı görüntüleyerek vatandaşlarımızla röportaj yaptı ve Konsolos Gürol Baş’tan seçimler ve oy kullanma hakkında bilgi aldılar.


Nürnberg bölgesinde 65 bin 532 seçmen var ve geçtiğimiz seçimlerde bunların sadece yüzde 34,69’u oyunu kullanmıştı.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201
Anahtar Kelimeler:
Yavuz Kül

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir