Nürnberg'de doktorlar baloda buluştu

Almanya'nın Nürnberg kentinde faaliyetlerini sürdüren Bavyera Türk-Alman Tabipler Birliği (DTM) Maritim otelde ''8. Doktorlar Balosu'' düzenlendi

Nürnberg'de doktorlar baloda buluştu

 

 

Nürnberg'de doktorlar baloda buluştu

Almanya'nın Nürnberg kentinde faaliyetlerini sürdüren Bavyera Türk-Alman Tabipler Birliği (DTM) Maritim otelde ''8. Doktorlar Balosu'' düzenlendi

Baloya Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herman, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Martin Kastner, Federal Meclis Üyesi Michael Frieser, Nürnberg Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly, Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil, eski Nürnberg Başkonsolosu Asım Temizgil, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, eski Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker ve çok sayıda davetli katıldı.

Baloda yapılan konuşmalarda Türk-Alman dostluğunun pekişmesi ve doktorlar arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesi için çaba sarf edilmesi gerektiği vurgulandı.

DTM Başkanı Dr. İsmail Baloğlu 100'ün üzerinde üyesi bulunan DTM'nin, Türk-Alman doktorların kendi aralarında bütünleşerek, tanışması sonucu kurulduğunu belirterek, meslek örgütleri ile uzman doktorlar tarafından düzenlenen tıp kongreleri sayesinde de sağlıkla ilgili sorunların en aza indirilmesinin amaçlandığını ifade etti. Baloğlu, bu tür etkinliklerin Türk-Alman doktorların birbirleriyle kaynaşarak Türk-Alman ilişkilerinin güçlenmesine katkı sağladığını sözlerine ekledi.

nunr-dokt-balo-b.jpg

Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil de Türk doktorların, yetenekleri ve uzmanlık alanlarındaki başarıları ile gurur kaynağı ve genç nesillere de örnek olduğunu belirterek, ''Türk doktorlarımız, Türk ve Alman toplumunun birbirine yakınlaşması ve kaynaşması konusunda önemli bir rol üstleniyorlar. Türk doktorlarımız artık bir marka olmuştur'' dedi.

Nürnberg Belediye Başkanı Dr.Ulrich Maly de ''Önyargıları bir kenara bırakıp kimseyi yabancı görmeden, dostlarımızı, kendimizden biri olarak bilmeliyiz'' diye konuştu.

Maly, Almanya'da Türk doktorların, avukatların, mühendislerin, gazetecilerin, öğretmenlerin, iş adamlarının ve politikacıların sayılarının her geçen gün arttığına da dikkati çekti.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2012, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321