Nürnberg Uluslararası Folklor Şenliğinde alkışlandık

Nürnberg Uluslararası Folklor Şenliğinde alkışlandık. Folklorcular sahnede, izleyiciler salonda dostluk sergiledi.

Nürnberg Uluslararası Folklor Şenliğinde alkışlandık
Nürnberg Uluslararası Sanat ve Kültür Derneğinin, Gesselschaft salonunda düzenlediği 8.Uluslararası Folklor şenliği büyük ilgi görürken, 9 ülkenin folklorcuları sahnede, izleyicileri ise, salonda dostluk sergilediler. Alina Schregelmann ile Zeynep Aksu’nun sunuculuğunu yaptığı şenliğin açılış konuşmasını yapan kültür derneği Başkanı ve aynı zamanda Nordost Bahnhof bölgesi SPD parti başkanı Abdurrahman Gümrükçü izleyicileri selamladı.

Folklor kültür zenginliğidir

İzleyiciler arasında bulunun Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Muavin Konsolosu Mesut Doğan’da bir konuşma yaparak şunları söyledi:

“Kültür zenginliğinin en canlı örneği olarak kabul edilen halk oyunları ait olduğu toplumun gerçek karakterini taşıyan, ortak dünya ve düşünceleri belirtmekte, aynı zamanda bireylerin iç dünyasını aydınlatmaktadır”

Birbirinden güzel danslar

Her yılkinden daha fazla ilgi gören folklor şenliğinde ,9 ülke dansçıları izleyicileri adeta büyüledi. Sırası ile sahne alan Sırbistan, İspanya, Amerika, Türkiye, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Filipinler folklor ekipleri izleyenlere büyük keyif yaşattılar.

Altın kızar büyüledi

Altın Kızlar adını alan Türk folklorcuların önce minikleri sahne aldı. Daha sonra Zeybekler güzel bir gösteri yapıtlar. Altın kızlar ise, izleyicileri büyüledi. Gösteri sonunda her ekibe birer teşekkür plaketi verildi.


 ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321