banner269
Öne Çıkanlar Almanya PKK Spor AB Bayern Münih Angela Merkel

Nürnberg MÜSİAD Alman Milletvekili adaylarını buluşturdu

CSU, FDP ve Yeşiller Milletvekili adayları, Türkiye’nin Avrupa politikasını tekrar gözden geçirmesini, Almanya’nın da Müslümanlara karşı yapılan kışkırtmalara karşı önlem alınması gerektiğini söylediler.

banner197
Nürnberg MÜSİAD Alman Milletvekili adaylarını buluşturdu
Nürnberg MÜSİAD Alman Milletvekili adaylarını buluşturdu

CSU, FDP ve Yeşiller Milletvekili adayları, Türkiye’nin Avrupa politikasını tekrar gözden geçirmesini, Almanya’nın da Müslümanlara karşı yapılan kışkırtmalara karşı önlem alınması gerektiğini söylediler.

Türkiye’nin Bavyera için ekonomik açıdan çok önemli olduğunu belirten adaylara Müsiad birer hatıra plaketi verdi
Kısa adı MÜSİAD olan Nürnberg Müstakil Sanayici İş adamları Derneği Kuzey Bavyera, 24 Eylül 2017 Pazar günü yapılacak olan Federal Meclis seçimleri öncesi Alman siyasi partilerinden aday olan Nürnberg Milletvekili adaylarını buluşturdu.Federal Meclis için partilerinden ilk defa Milletvekili adayı olan Sebastian Brehm (CSU), Katja Hessel ve Sascha Müller’in (Die Grünen) konuşmacı olarak katıldığı toplantının modaratörlüğünü MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Avukat Uğur Yılmazel yaptı. Seçim öncesi adayların kendini ve partisinin seçim programını tanıtma imkânı bulduğu toplantıya, MÜSİAD üyeleri, CHP Kuzey Bavyera Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, Nürnberg Uyum Meclisi üyesi Hediye Erdem, FDP Herzogenaurach İl Başkan Yardımcısı Bülent Ekrem, IGMG Bölge Başkanı İsmail Satır ile birlikte Türk ve Alman davetli katıldı.MÜSİAD’ın Gostenhofer Hauptstr. 35 adresindeki yeni yerinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Emin Bayram, Türk kökenli seçmenlere „ Mutlaka seçimlere gidin ve oyunuzu kullanın. Oyunuzu kullanırken de kimlere oy vereceğinize çok dikkat edin “çağrısında bulundu. Programın başında öz geçmişini tanıtan adaylar kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdı.  

Katja Hessel (FDP):
FDP hükümete gelirse Vergi Sistemi kolaylaşacak. DP olarak bu ülkenin ekonomisi için 24 saat çalışan işverenin yoğun işinin arasında bir de maliye için fazla zaman ayırmasına izin vermeyeceğiz. Sınırları kontrollü şekilde açmamız gerekiyor. Çalışmak isteyen Suriyeli de burada kalabilmeli. Kalifiyeli eleman için eğitim şart. FDP olarak Almanya ile Türkiye arasındaki politik gerilimin diyalog ile çözülmesinden yanayız. Türkiye, Bavyera için ekonomik açıdan çok önemli bir partner ülke. 

Sebastian Brehm (CSU):
Vergi Sistemi’nde bir değişiklik yapılmasına karşıyız. İyi çalışan sistem sonucu toplanan fazla paranın küçük ve orta büyüklükte iş yerlerine destek amaçlı geri verilmesinden yanayız. Ayrıca bu vergiden toplanan paralar devlet borcuna, eğitime, sağlığa ve ulaşıma aktarılıyor. Vergi Oranında indirime gidilmiş olsa kasada para olmayacağına göre tüm bu saydıklarımıza kim para ödeyecek? CDU/CSU olarak bombalara maruz kalan Suriyelilere kucak açmaya devam edeceğiz. Bunu birlikte yapacağız. Almanya’ya çalışmak için gelen göçmenlere evet. Devleti yolmak için gelenlere hayır. Suç işleyenin bu toplum içerisinde yeri yok. Onun yeri demir parmaklıkların arkası. Bu ülkede her insan ibadetini özgürce yerine getirmeye devam edebilmeli. Aşırı sağın ne Almanya’da ne de Türkiye’de yeri yok. Türkiye, tarihler boyu bizim dostumuz. İki ülke ülke arasında yaşanmakta olan politik kriz, sert söylemler hem toplumlar arası kardeşliğe hem de ticari ilişkilere zarar vermekte. Bizim Gastarbeiter dediğimiz Türk dostlarımıza, savaştan çıkan Almanya’ya büyük katkı sağladıkları için ve Türk devletine de savaştan kaçan Suriyelilere AB ile birlikte yardım elini uzattığı teşekkür etmemiz gerekir. Savaş nedir, aç ve susuz kalmak nedir? Biz çok iyi biliriz.

Sascha Müller (Die Grünen): 
Sadece Almanya’daki işverenler bu ülkeye vergi ödememeli. Bu ülkeye ürün satan dev şirketlerde sattığı ürün karşılığında Almanya’ya vergisini ödeyebilmeli. Birikmiş paraların köprü ve yol inşaatlarında, eğitimde kullanılmasından yanayız. 50-60 senelik köprüler çökmek üzere. Almanya bir göçmen ülkesidir. Bunu artık kabul etmemiz gerekir. Almanya göçmenler konusunda adaletli davranmıyor. Dün gelen Suriyeli hemen iş bulurken iyi bir eğitim almış bir Afgan genci maalesef iş bulamıyor. Ayrımcılığa son verilmesi gerekir. Burada yaşayan her insana eşit şartlarda davranılmalı. Türkiye Avrupa politikasını tekrar gözden geçirmeli. İnsan Hakları Değerlerini tekrar gözden geçirmeli. Almanya ise Müslümanlara karşı yapılan kışkırtmalara karşı sert önlem almalı.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir