banner216
Öne Çıkanlar Almanya Çapulcu Hani Ankara Cumhurbaşkanı Erdoğan terör

Nürnberg Mavi Gecede Türkiye tanıtıldı

Nürnberg ‘deki Memleket Bakanlığı Salonunda gerçekleşen Konsoloslukların Uzun Gecesinde tanıtım yapan, Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğu standı doldu taştı.

banner197
Nürnberg Mavi Gecede Türkiye tanıtıldı
Nürnberg Mavi Gecede Türkiye tanıtıldı

Nürnberg ‘deki Memleket Bakanlığı Salonunda gerçekleşen Konsoloslukların Uzun Gecesinde tanıtım yapan, Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğu standı doldu taştı.Almanya’nın en önemli kültürel faaliyetlerinde biri olan Mavi Gece (Die BlauNacht) etkinliği kent merkezinde gerçekleşti.Türkiye tanıtıldı
Gece, kent merkezi, özellikle Nürnberg’in turistik yerlerinden biri olan Haupt Mark mavi ışıklarla donatılırken, halk akın akın buraya geldi. 

Bavyera Memleket Bakanlığı binası içinde de “Konsoloslukların Uzun Gecesi “etkinliğinde, 11 ülke konsolosluğu, kendi ülkelerini tanıttı. Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğunun tanıtım standı dolup taşarken, Konsolos Gürol Baş ile Konsolosluk mensupları, ziyaretçilere Türkiye’yi tanıtarak, onlara baklava, tulumba tatlısı ve çeşitli hediyeler sundular. THY bürosu da aynı stantta, Satış Müdiresi Sümeyye Ay tarafından tanıtıldı.140 bin kişi ziyaret etti.
Mavi Gece sabahın ilk ışıklarına kadar devam ederken, etkinliği ,140 bin kişinin takip ettiği açıklandı. Çeşitli sanat ve eğlencelerle dolu iki gün yaşayan Nürnberg ve çeviresiden gelenler hoşça vakit geçirdiler. Nürnberg Başkonsolosluğu standını ziyaret eden, Oto Hasar Bilirkişisi Atilla Öztürk adlı vatandaşımız, Nürnberg Türkleri adına bir jest yaptı ve Konsolos Gürol Baş’a bir buket çiçek vererek, ona Türkiye’yi en iyi şekilde tanıttıkları için teşekkür etti.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir